Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak pozbyć się kurzu po remoncie?

Poniedziałek, 17 czerwiec 2019

Sama myśl o remoncie wielu osobom spędza sen z powiek. Nie lubimy zarówno samego zamieszania związanego z malowaniem czy kafelkowaniem, jak i sprzątania po wszystkim. Samo oczekiwanie na koniec remontu wiąże się z tym, że sięgniesz po szmaty i odkurzacz. I oby Twoje sprzątanie nie było przenoszeniem kurzu z miejsca na miejsce.

By ogarnąć dom po remoncie, potrzebujesz strategii oraz dobrego sprzętu. Przede wszystkim przenieś meble i wszystkie dodatki do innego miejsca, najlepiej takiego, które będzie najmniej brudne lub tego, którego nie remontujesz. Wcześniej warto zabezpieczyć poszczególne strefy wycieraczkami, folią i kartonami. Sprzątanie będzie wtedy prostsze.

Zainwestuj w odkurzacz przemysłowy. Nie musisz go kupować – wystarczy, że pożyczysz. Poza tym, sprawdza się: chłonny mop, ściereczki, wiadro oraz oczywiście produkty dedykowane do sprzątania. Nie zapomnij również o tym, by zadbać o dłonie. Przydadzą się ochronne rękawiczki.

Jest kilka zasad sprzątania kurzu po remoncie. Pierwsza brzmi – najpierw wyczyść na sucho, by nie mieć w mieszkaniu błota.  Nie tylko będzie je ciężko usunąć, ale może również uszkodzić podłogi. Po drugie, sprzątasz od góry do dołu. Czyli najpierw warto odkurzyć sufity i szafki wiszące, a na końcu posadzkę. Po trzecie, zacznij od większych zabrudzeń. Jeśli nie chcesz pożyczać odkurzacza przemysłowego, spokojnie poradzisz sobie używając zmiotki i szufelki. Co istotne, po remoncie będziesz sprzątać dużo i często, ponieważ kurz jeszcze długo będzie się unosił w powietrzu i opadał stopniowo.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen