Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak usunąć ślad po gumie do żucia?

wtorek, 30 październik 2018

Gumy do żucia są jak rzepy, które niepostrzeżenie przyczepiają się do ubrań. Wystarczy nieopatrznie usiąść na siedzeniu w autobusie lub nie przypilnować dziecka, żeby mieć lepiący, gumowy ślad na ulubionym dywanie. Na szczęście – gumy do żucia – można łatwo przykleić, ale i łatwo usunąć. Należy tylko wiedzieć jak.

Jeśli guma do żucia przykleiła się do ubrania, należy zawinąć je w foliową torebkę i schować na kilka godzin do zamrażalnika. Po wyjęciu guma będzie twarda na tyle, że łatwo będzie można ją zeskrobać np. starym pilniczkiem do paznokci. Jeśli pozostanie niewielki ślad, ubranie należy 3 godzin moczyć w wodzie z octem, a później uprać jak zwykle.

Do usunięcia gumy z dywanu również będzie potrzebny lód. Oczywiście – nie schowasz dywanu do zamrażarki – zamiast tego lód włóż do foliowej torebki, zawiąż ją szczelnie i połóż na gumie. Wymieniaj kilka razy torebkę z lodem, dopóki guma nie stwardnieje, a następnie zastosuj znany trik – zeskrob ją pilniczkiem lub delikatnie nożem. Pozostały ślad usuniesz, przecierając go szmatką nasączoną detergentem do prania dywanów.

Ada

 

 

 

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen