Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł

Jak usunąć ślad po gumie do żucia?

2018-10-30

Gumy do żucia są jak rzepy, które niepostrzeżenie przyczepiają się do ubrań. Wystarczy nieopatrznie usiąść na siedzeniu w autobusie lub nie przypilnować dziecka, żeby mieć lepiący, gumowy ślad na ulubionym dywanie. Na szczęście – gumy do żucia – można łatwo przykleić, ale i łatwo usunąć. Należy tylko wiedzieć jak.

Jeśli guma do żucia przykleiła się do ubrania, należy zawinąć je w foliową torebkę i schować na kilka godzin do zamrażalnika. Po wyjęciu guma będzie twarda na tyle, że łatwo będzie można ją zeskrobać np. starym pilniczkiem do paznokci. Jeśli pozostanie niewielki ślad, ubranie należy 3 godzin moczyć w wodzie z octem, a później uprać jak zwykle.

Do usunięcia gumy z dywanu również będzie potrzebny lód. Oczywiście – nie schowasz dywanu do zamrażarki – zamiast tego lód włóż do foliowej torebki, zawiąż ją szczelnie i połóż na gumie. Wymieniaj kilka razy torebkę z lodem, dopóki guma nie stwardnieje, a następnie zastosuj znany trik – zeskrob ją pilniczkiem lub delikatnie nożem. Pozostały ślad usuniesz, przecierając go szmatką nasączoną detergentem do prania dywanów.

Ada

 

 

 

Porady

Zobacz wszystkie
Kontakt