Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak usunąć rdzę z toalety?

piątek, 22 kwiecień 2022

Brak systematyczności w czyszczeniu łazienki może skutkować powstaniem na gładkich powierzchniach łazienkowej armatury nieestetycznych, trudnych do usunięcia osadów. Najczęściej są to osady kamienne, ale przy twardej, bogatej w związki mineralne wodzie i instalacji wodnej bazującej na rurach stalowych, może to być również rdza. Czy takie naloty można usnąć, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Czyszczenie mechaniczne

To najprostsza, ale i jednocześnie najbardziej ryzykowna metoda. Mechaniczne zdrapanie kamiennych osadów i rdzawego nalotu nie jest trudne i można to zrobić przy pomocy zwykłej kostki pumeksu. Niestety przy zbyt intensywnym szorowaniu możemy zniszczyć ceramikę i toaleta przestanie być estetyczna. Zmatowiona ceramika będzie szybciej się brudzić, a z czasem trwale zmieni kolor.

Czyszczenie chemiczne

Zdecydowanie lepszym sposobem na usunięcie rdzawych nalotów jest użycie preparatów, które zwyczajnie je rozpuszczą. Pomijając środki specjalistyczne, sprawdzonym produktem dobrze radzącym sobie z rdzą jest ocet spirytusowy. Wlewamy ocet do muszli i dodatkowo nasączamy nim papierowy ręcznik, który umieszczamy bezpośrednio na rdzy lub twardych osadach z kamienia. Po odczekaniu kilkudziesięciu minut całość szorujemy i spłukujemy wodą. Czyszczenie można powtarzać do skutku.

Alternatywą dla octu jest soda oczyszczona, którą dla zwiększenia skuteczności działania można połączyć z kwaskiem cytrynowym. Sodę mieszamy z odrobiną wody, tworząc w ten sposób lepką pastę, którą nakładamy na rdzę. Odczekujemy kilkadziesiąt minut, szorujemy i spłukujemy. Pewne właściwości odkamieniające i czyszczące wykazuje również popularna cola.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen