Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o zamiokulkasa?

piątek, 3 wrzesień 2021

Zamiokulkas zamiolistny to niezwykle odporna roślina ozdobna o małych wymaganiach glebowych, idealna dla osób zapominalskich i tych, które często przebywają poza domem. Dzięki zdolności do magazynowania wody nie trzeba jej zbyt często podlewać. Pomimo okresowych niedoborów wody liście rośliny wciąż będą wyglądały świeżo i soczyście.

Prawdziwy twardziel wśród roślin ozdobnych – jak o niego dbać?

Ozdobny zamiokulkas to roślina w naturze występująca głównie na terenie współczesnej Tanzanii, rosnąca na kamienistym podłożu, w cieniu zdecydowanie większych, bardziej okazałych roślin. To pożądana właściwość, dzięki której zamiokulkasy doskonale radzą sobie w warunkach niemal pełnego zacienienia, ustawione w głębi pokoju, z dala od światła dziennego. Jeśli jednak chcesz uniknąć łysienia rośliny z jednej strony lub jej wyraźnego wygięcia, pamiętaj o regularnym obracaniu doniczki. Nie przesadzaj również z podlewaniem – wodę uzupełniaj w niewielkich ilościach, gdy zauważysz, że wierzchnia warstwa ziemi jest już zupełnie sucha. Stosuj doniczki z otworami i podstawki, do których może wyciec nadmiar wody.

W domowej uprawie zamiokulkasa warto stosować ziemię lekko kwaśną, przepuszczalną. Dla uniknięcia ryzyka przelania rośliny, na dno doniczki można nasypać keramzytu lub grubszego żwiru. Kwiat nie lubi dużej ilości wody i nawozów, częstego przesadzania, gwałtownych zmian temperatury i przeciągów. Oczywiście możesz go nawozić, ale z umiarem. Nie częściej niż raz w miesiącu i tylko w miesiącach ciepłych, gdy ma dostęp do większej ilości dziennego światła.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen