Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o okulary przeciwsłoneczne?

wtorek, 18 maj 2021

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych okularów korekcyjnych, czyszczenie soczewek okularów przeciwsłonecznych jednorazową chusteczką czy skrawkiem koszulki nie jest najlepszym pomysłem. Po pierwsze w ten sposób nie usuniemy ze szkieł tłustych plam. Po drugie możemy doprowadzić do powstania drobnych rys i trwale uszkodzić nasze okulary.

W drogeriach i kioskach możemy zakupić nawilżane chusteczki do przecierania soczewek w okularach, ale nie zawsze są one wystarczająco miękkie i ich częste stosowanie może doprowadzić do porysowania okularów. Poza tym niektóre płyny są na tyle agresywne, że mogą uszkadzać powłokę antyrefleksyjną, gdy okulary przeciwsłoneczną są w nią wyposażone. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup miękkiej ściereczki z mikrofibry – jej delikatna powierzchnia minimalizuje ryzyko powstania nieestetycznych rys na powierzchni soczewek. Takie ściereczki z łatwością zbierają również wodę i drobne zanieczyszczenia, które osadzają się na okularach. Oczywiście przed użyciem miękkiej ściereczki okulary warto umyć pod bieżącą wodą. W celu pozbycia się tłustych plam stosujemy zwykły płyn do naczyń lub mydło. Wystarczy jedna kropla płynu i powierzchnia soczewek stanie się krystalicznie czysta – nie używamy octu ani produktów na bazie alkoholu. Takie środki mogą uszkodzić soczewki, powodując ich odbarwienie czy starcie powłok ochronnych.

Jeśli nie chcesz połamać oprawek i porysować szkieł pamiętaj również o odpowiednim przechowywaniu okularów. Najlepiej stosować twarde futerały, które minimalizują ryzyko przypadkowego zgniecenia, ewentualnie skórzany lub tekstylny pokrowiec, który zabezpieczy przeciwsłoneczne okulary przed szybkim zabrudzeniem.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen