Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o kwiaty domowe w sezonie grzewczym?

piątek, 1 październik 2021

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego powietrze wewnątrz mieszkania nie tylko się nagrzewa, ale i stopniowo osusza. Gdy dodatkowo ograniczymy wietrzenie, tworzą się warunki niekorzystne dla rozwoju wielu domowych roślin ozdobnych. Jeśli chcesz zminimalizować możliwe straty, staraj się nawilżać powietrze lub przynajmniej co pewien czas spryskuj liście kwiatów wodą.

Pielęgnacja domowych roślin zimą

Okres zimy to mniej światła słonecznego i co z tym związane, wyraźne spowolnienie wegetacji roślin. Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego należy ograniczyć podlewanie i nawożenie domowych kwiatów, jednocześnie starając się jednak zapobiec nadmiernemu przesuszeniu ich liści. Najlepszym sposobem na nawilżenie wysuszonego przez gorące kaloryfery powietrza jest częste wietrzenie mieszkania, a także stosowanie elektronicznych lub tradycyjnych nawilżaczy – zbiorników na wodę do zawieszenia na kaloryferze. W celu ochrony roślin przed przelaniem i przesuszeniem warto stosować przesiąkliwe, żwirowe podłoże oraz podstawki z wodą – nadmiar wody ucieknie do podstawki, skąd roślina będzie mogła ją pobierać, gdy będzie tego potrzebowała. W okresie zimowym pamiętamy również o przecieraniu dużych liści z kurzu. Mniejsze rośliny możemy wstawić pod prysznic, ewentualnie spryskać ich liście wodą przy pomocy opryskiwacza ręcznego lub ciśnieniowego.

Nawilżanie powietrza w okresie grzewczym to jeden z najlepszych sposobów, by chronić rośliny ozdobne przed wysuszeniem i masowym żółknięciem liści. Rośliny z dużymi liśćmi warto również regularnie przecierać z kurzu, a mniejsze kwiaty spryskiwać wodą.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen