Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o Sanseverię?

Poniedziałek, 4 październik 2021

Spotykana w wielu współczesnych domach, charakteryzująca się mieczowatymi, dość długimi i mięsistymi, najczęściej wielokolorowymi liśćmi Sanseveria to roślina z rodziny agawowatych. Kwiat doskonale znosi suszę, a zatem nie wymaga częstego podlewania. Jeśli chcesz cieszyć się jego pięknym wyglądem, pamiętaj jedynie o kilku prostych zasadach pielęgnacji.

Główne zasady uprawy Sanseverii

Najlepszym podłożem do uprawy roślin tego gatunku jest ziemia uniwersalna, dość lekka, o obojętnym pH, z przepuszczalną warstwą żwiru na dnie doniczki. Kilkucentymetrowa warstwa drenażu minimalizuje ryzyko przelania rośliny, co zwykle skutkuje jej osłabieniem, a w skrajnym przypadku obumarciem. Nadmiar wilgoci w uprawie Sanseverii nigdy nie jest wskazany. Kwiat podlewamy niewielką ilością odstanej wody raz na tydzień lub dwa tygodnie w okresie letnim i raz w miesiącu zimą (ewentualnie raz na trzy tygodnie). W okresie wzmożonej wegetacji (latem) roślinę możemy nawozić raz na kilka tygodni, stosując nawóz uniwersalny dla roślin zielonych, najlepiej w płynie lub specjalny nawóz dla wieloletnich sukulentów. Dla nadania atrakcyjnego wyglądu wielokolorowym liściom należy je co pewien czas przecierać z kurzu przy pomocy miękkiej, lekko zwilżonej ściereczki.

Choć Sanseverię kwalifikuje się jako roślinę żelazną, która nie ma szczególnych wymagań glebowych i nie potrzebuje częstego podlewania, to jednak warto odpowiednio o nią zadbać. Dzięki temu stanie się zieleńsza i tym samym atrakcyjniejsza wizualnie, podkreślając modny wystrój nowocześnie urządzonego wnętrza.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen