Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o dracenę?

Poniedziałek, 8 listopad 2021

Draceny to jedne z najpopularniejszych roślin doniczkowych, jakie spotykamy w polskich domach. Niestety nie zawsze wiemy, jak odpowiednio o nie dbać. Przez nieodpowiednie warunki uprawy draceny chorują i nie prezentują się zbyt okazale. O czym warto pamiętać, decydując się na uprawę tych roślin w domu? Jakich błędów należy się wystrzegać?

Pielęgnacja draceny

To zbiorcza kategoria około 40 gatunków roślin, które w naturze występujących w subtropikalnych i tropikalnych rejonach Azji oraz Afryki. Ze względu na pochodzenie są to rośliny lubiące wysokie temperatury i dużą wilgotność powietrza. Gdy powietrze jest suche, końcówki liści dracen brązowieją i z czasem zasychają. Możemy to obserwować, gdy zimą dracena stoi zbyt blisko kaloryfera. Jeśli chcesz się cieszyć pięknym wyglądem draceny, nawilżaj powietrze lub co pewien czas zraszaj jej liście letnią wodą. Pamiętaj również o regularnym, intensywnym podlewaniu, zwłaszcza latem. Uważaj jednak, by bryła korzeniowa nie stała w wodzie. Draceny lubią lekko kwaśną glebę i jeśli jest ona zbyt zasadowa, nie tylko nie będą rosły, ale mogą zacząć również chorować. W czasie silnego wzrostu warto je oczywiście nawozić. Można stosować nawozy uniwersalne lub dedykowane, w formie płynnej i granulowanej.

W dobrych warunkach, przy silnym nasłonecznieniu, draceny potrafią bardzo szybko rosnąć. Jeśli nie chcesz, by roślina wybujała, ustaw ją w większej odległości od okna. Pamiętaj również o regularnym obracaniu doniczki. W innym przypadku, w poszukiwaniu światła słonecznego roślina wyraźnie przekrzywi się w jedną stronę.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen