Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak czyścić kominek?

Poniedziałek, 24 czerwiec 2019

To element wyposażenia wnętrz, który jest świetną dekoracją, doskonałym źródłem ciepła a także klimatycznym dodatkiem. Niestety, wymaga też pracy i regularnego czyszczenia. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że to od materiału, którym palisz w kominku, zależy, jak dużo potem będziesz mieć pracy. Regularne czyszczenie również ułatwia zachowanie porządku.

Po i przed każdym sezonem grzewczym musisz usunąć z komina smołę i łatwopalne substancje, które się gromadzą w czasie palenia. To nie jest tylko kwestia estetyczna, ale przede wszystkim element zapewniający bezpieczeństwo. Przy regularnym czyszczeniu należy usunąć pozostałości po paleniu. Najwięcej uwagi oczywiście będziesz poświęcać szybie. Do czyszczenia sprawdzają się dedykowane środki lub płyn do mycia naczyń. Ich zadaniem jest rozpuszczenie sadzy i substancji smolistych.

Wybieraj produkty w sprayu, bo są najwygodniejsze i łatwo je usunąć. Skutecznie zmiękczają brud. Żeby zadbać o czystość, pamiętaj, by nie gasić kominka wodą. Wówczas sadze uniosą się do góry i cały środek będzie znowu wymagał czyszczenia.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen