Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czym sprać tłuste plamy z ubrań?

niedziela, 23 czerwiec 2019

Najgorsze plamy – to tłuste plamy. Ciężko usunąć je z ubrań i tapicerki, a niestety mogą zdarzać się nawet codziennie. W sklepie znajdziesz produkty dedykowane tego typu zabrudzeniom, ale warto sięgać też po sprawdzone domowe sposoby. Wystarczy użyć tego, co masz pod ręką. Doskonale sprawdza się na przykład ocet, mąka ziemniaczana, pasta do zębów czy kreda.

Białą kredą wystarczy przetrzeć plamę na tkaninie i zostawić ją na kilka godzin. Kreda będzie wchłaniać tłuszcz, a Tobie pozostanie wyszczotkować całość. Jeśli zostanie plama, to przetrzyj brudne miejsce jeszcze kilka razy. Podobnie zadziała talk dla niemowląt oraz mąka ziemniaczana. Ten sposób działa zarówno na tkaninach bawełnianych, jak i tych delikatniejszych. Nie zapomnij oczywiście wyprać ubrania po całej operacji. Była plama po oleju i nie ma.

Rewelacyjnie działa również sól. Po połączeniu jej z alkoholem w stosunku 1:4 otrzymasz roztwór, którym wystarczy przetrzeć plamę.

Jeśli pobrudziłaś ulubioną bawełnianą bluzkę, użyj pasty do zębów. Nałóż odrobinę na szczoteczkę i pocieraj tłustą plamę. Następnie wypierz. Ze spodni i innych ubrań takich jak na przykład kurtki zabrudzenia usuwa cola. Wystarczy, że wylejesz napój na plamę, zostawisz na dwie godziny i potem zapierzesz w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku. To lepsze niż picie coli.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen