Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Zdrowe słońce – dlaczego mleczko do opalania jest konieczne na plaży?

sobota, 2 czerwiec 2018

Sezon na opalanie właściwie już trwa i potrwa jeszcze przez kilka gorących, letnich miesięcy. Naturalna opalenizna, uzyskana dzięki kąpieli słonecznej, to jest to, na co czekamy przez większość roku. Przebywając na plaży, nad jeziorem czy rzeką, łapiemy cenne promienie słońca, które pomagają organizmowi wytworzyć odpowiedzialną za zdrowie kości witaminę D3, a przy okazji zyskujemy piękny odcień karnacji. Ze słońca trzeba jednak korzystać z umiarem i mądrze, bo tylko wtedy nie narazimy się na przykre niespodzianki.

Co trzeba wiedzieć, zanim wybierzemy się na plażę?

Podstawą jest zabranie ze sobą odpowiednich kosmetyków, ale to nie wszystko. Należy także wiedzieć, że nie powinno się nadmiernie korzystać ze słońca w przypadku niektórych chorób, podczas przyjmowania leków (np. doustna antykoncepcja hormonalna, niektóre antydepresanty), ponieważ mogą one spowodować efekt fotouczulający. Należy uważać na słońce po zabiegach dermatologicznych, kosmetycznych, depilacji chemicznej. Wystawianie skóry na słońce bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci mleczka, może spowodować ryzyko poparzeń, nieestetycznych przebarwień, pajączków, a na dłuższą metę zaburzyć produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za jędrną, napiętą i młodo wyglądającą skórę. Skoro jednak wszystko to już wiemy, warto przyjrzeć się mleczkom do opalania.

Co daje naszej skórze mleczko do opalania?

Przede wszystkim chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV. O tym należy pamiętać, stosując te mleczka, które nakładamy na skórę przed opalaniem. Ich zadaniem jest ochrona przed nadmierną utratą wody ze skóry, delikatne natłuszczenie, przyspieszanie opalenizny. Niektóre z mleczek nadają się także do stosowania podczas opalania w solarium. Mleczko nakładane po opalaniu ma na celu głębokie nawilżenie skóry i pobudzenie procesu regeneracji po zbyt intensywnej ekspozycji na słońce. Mleczka po opalaniu przynoszą uczucie ulgi, ochłodzenia, a także pomagają wyrównywać koloryt i utrwalać już uzyskaną opaleniznę, pogłębiając jej kolor stosownie do odcienia karnacji. Bardzo ważne jest zabezpieczenie odpowiednim kosmetykiem delikatnej skóry dziecka. Jak wiadomo, lato to czas wakacji, wyjazdów nad morze, opalania na plaży, spacerów pod lejącym się z nieba żarem. Cieńsza i delikatniejsza niż u dorosłych skóra dziecka jest szczególnie narażona na oparzenia i  podrażnienia, może też pogłębić stany alergiczne, jeśli takie występują. W przypadku dzieci szczególnie ważny jest filtr przeciwsłoneczny im wyższy, tym lepiej.  Dopiero tak zabezpieczone dziecko może korzystać ze słońca i plaży.

Wartymi polecenia i dostępnymi na clineo.pl mleczkami mogą być: Nivea Sun – karotenowy balsam do opalania, Ziaja Sopot Sun – emulsja do opalania wodoodporna, Ziaja Sopot Sun – mleczko utrwalające opaleniznę, a dla dzieci np. : Ziajka – emulsja do opalania z filtrem SPF 50+

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen