Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Wybieramy pastę do zębów w zależności od potrzeb

czwartek, 20 czerwiec 2019

Wybieramy pastę do zębów w zależności od potrzeb

Dbanie o czystość jamy ustnej i zębów jest niezwykle istotne nie tylko z powodów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych. Zepsute zęby czy próchnica powodują wiele nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak: bóle głowy, zatok, cukrzyca, problemy z nerkami, a nawet zawał serca. Dlatego każdy wie, że dentysty nie należy unikać, a dobranie odpowiedniej pasty do zębów i jej regularne stosowanie może zniwelować ilość koniecznych wizyt, które wiele osób napawają strachem, a nawet paniką. Zatem warto zastanowić się, jak dobrać pastę do zębów w zależności od potrzeb. Doskonałym wyborem może być choćby popularna pasta Colgate Pro Relief.

Nadwrażliwość i krwawiące dziąsła – jaką pastę do zębów wybrać?

Częstym problemem wielu osób jest nadwrażliwość zębów. Może ona objawiać się bólem przy spożywaniu bardzo zimnych lub kwaśnych posiłków i napojów, a także pojawianiem się krwawienia przy szczotkowaniu zębów. Z czego wynika nadwrażliwość? Odsłonięcie szyjek zębowych prowadzi do pojawienia się bólu przy spożywaniu niektórych pokarmów. Może do tego dojść na skutek niewłaściwej diety, a także zbyt agresywnego szczotkowania zębów. Warto pamiętać, że nie należy myć ich poziomo, a ruchem wymiatającym, od dziąsła do zakończenia zęba. Częstym błędem jest również wybieranie zbyt twardych szczoteczek. Wymiana na bardziej miękki model może również zniwelować problem krwawienia, o ile jego przyczyną nie jest stan zapalny dziąsła. W skrajnych przypadkach niewłaściwej diety i postępowania higienicznego dochodzi do starcia szkliwa i odsłonięcia zębiny. Wtedy pozostaje udanie się do dentysty w celu nałożenia lakieru zabezpieczającego na zęba, można również kompozytem zasłonić odsłoniętą szyjkę zębową. Jednak jeśli problem nie jest jeszcze widoczny, z nadwrażliwością, w przypadku odsłoniętych kanalików zębowych, można poradzić sobie odpowiednią dietą i dobraniem higieny jamy ustnej. Colgate Sensitive Pro Relief to pasta dedykowana dla osób z nadwrażliwością. Przyczynia się do naprawy szkliwa. Ponadto tworzy barierę ochronną przed nadwrażliwością, więc zabezpiecza i chroni przed nawrotem bólów.

Żółte zęby – jak pozbyć się brzydkiego osadu?

Jeśli nie masz problemów z nadwrażliwością zębów, ale uciążliwym problemem dla ciebie jest ich żółte zabarwienie powstałe na skutek gromadzenia się osadu nazębnego, możesz poradzić sobie odpowiednią higieną. Wystarczy wybrać pastę do zębów, posiadającą drobinki wybielające, a także odpowiednią ilość fluoru, niwelującego płytkę bakteryjną, a tym samym chroniącego przed próchnicą. Dobrym wyborem może być Colgate Max White One Active, która podczas użycia tworzy niebieską pianę, aktywnie wybielającą zęby. Opinie wskazują, że gwarancja odczucia różnicy w kolorze już po tygodniu używania, absolutnie nie jest przesadzona. Oczywiście, aby uzyskać bardziej trwały efekt, potrzebna jest zmiana diety i niespożywanie produktów barwiących szkliwo. Bardzo podobne działanie ma pasta wybielająca Colgate Max One White Optic. Opinie użytkowników o tej paście są bardzo pozytywne, a różnicę można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu. Podobne działanie ma pasta Signal White Now, choć jej formuła skupia się głównie na niwelowaniu bakteryjnej płytki nazębnej.

Pasty do zębów zapobiegające parodontozie

Krwawienie dziąseł podczas mycia zębów lub spożywania twardych pokarmów, może być objawem parodontozy, czyli choroby dziąseł. Prowadzi ona do rozrostu dziąsła i zaniku kości bądź też zaniku dziąsła i odsłonięcia szyjek zębowych. Ryzyko przewlekłego zapalenia zwiększa się w przypadku cukrzycy, problemów hormonalnych, a także nieuzupełnianiu protetycznym brakujących zębów. W tym przypadku oprócz wdrożenia leczenia u dentysty należy zaopatrzyć się w pastę, która korzystnie działa przy chorobach przyzębia, przyczynia się do odnowy i regeneracji dziąseł, dzięki zawartości związków siarki, a także jonów: wapnia, magnezu, chlorków, bromu, potasu czy też jodu. Takie pasty działają przede wszystkim profilaktycznie, kiedy pojawiają się pierwsze symptomy zapalenia, zapobiegając rozchwianiu zębów i ich wypadaniu. Można tu wymienić choćby Sulphodent, który doceniany za skuteczne działanie przeciw parodontozie i w pierwszych jej objawach.

Pasty do zębów stosowane w przypadku implantów zębowych

Wiele osób z powodów estetycznych i utraty własnych zębów decyduje się na implanty zębowe. Jednak w tej sytuacji konieczna jest właściwa pielęgnacją zarówno po samym zabiegu, jak i już po zakończonej pracy protetycznej. Rekomendowane jest stosowanie past do zębów bez fluoru, gdyż może on zwiększać ryzyko utraty implantu. Aktywne składniki naturalne zapewniają odpowiednie oczyszczenie jamy ustnej i neutralne PH. Takie produkty zawierają m.in. laktoferynę, która hamuje działanie komórek powodujących rozpuszczanie tkanki kostnej, a także działające antybakteryjnie i przyspieszające gojenie wolne rodniki tlenowe.

 Dobór odpowiedniej pasty do zębów determinuje zdrowie naszych zębów i piękno uśmiechu. Oczywiście nie można zapomnieć o regularnych kontrolnych wizytach u dentysty. Jednak stosując najlepszą dla nas pastę, możemy je ograniczyć do 1 lub 2 w roku.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen