Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł

Wszystko lśni, czyli kuchnia niczym z katalogu. Jak utrzymać porządek w kuchni?

2019-01-02
Wszystko lśni, czyli kuchnia niczym z katalogu. Jak utrzymać porządek w kuchni?

Kuchnia to najbardziej wymagające pomieszczenie w domu. Choć nie zawsze pełni funkcję reprezentacyjną, jak na przykład wtedy, gdy jest połączona z salonem, to wymaga przede wszystkim zachowania czystości i higieny. Nie jest to jednak proste, gdy na co dzień gotujemy, smażymy, przygotowujemy posiłki czy zmywamy. Zachowanie porządku w małej i dużej kuchni wymaga zarówno odpowiedniej logistyki i przemyślanego sposobu przechowywania naczyń, garnków, jak i przypraw czy też jedzenia. W tym pomagają oczywiście dedykowane pudła i pudełka szczególnie na sypkie składniki. Poza tym niezmiennie będziemy potrzebować specjalnych środków czystości oraz gąbek i ściereczek, by kuchnia zawsze lśniła czystością. Te elementy oczywiście należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

W trosce o higieniczną czystość

Jedną z najtrudniejszych rzeczy do usunięcia w kuchni jest tłuszcz. Bardzo często walczymy również z odciskami na frontach kuchennych czy też pozostałościami po jedzeniu. Nasza profesjonalna drogeria internetowa oferuje szereg produktów dedykowanych różnym powierzchniom w kuchni takim jak blaty, szafki czy też urządzenia typu lodówka czy piekarnik. Przede wszystkim wiele z nich dopuszczonych jest do kontaktu z żywnością, a poza tym oprócz tego, że skutecznie czyszczą, to na dodatek dbają o wygląd oraz przedłużają żywotność mebli.

Z tłustymi plamami rewelacyjnie radzi sobie na przykład płyn Sin Lux. To niezastąpiony preparat, szczególnie gdy w kuchni gotujemy na gazie, a jego pozostałości oblepiają szafki. Do tłustej powłoki przywiera brud. Tylko regularne sprzątanie wszystkich powierzchni może zapewnić im estetyczny wygląd. Jeśli zdecydowałeś się na fronty o wysokim połysku, z pewnością doceniasz ich świetny wygląd oraz nowoczesny charakter. Z drugiej strony to również kolejne pole do regularnego czyszczenia, ponieważ odciski palców, których nie da się uniknąć, będą szpecić nawet najpiękniejszy zestaw mebli. Warto mieć pod ręką płyn do mycia szyb oraz papierowy ręcznik lub ściereczkę z mikrofibry.

Podłogi i zlew pod kontrolą

Szczególnie starannie trzeba dobierać środki czyszczące do pielęgnacji blatu, dostosowując je przede wszystkim do tego, z jakiego materiału został on zrobiony. Drewniany najlepiej jest przecierać miękką i nawilżoną ściereczką, a następnie dokładnie wysuszyć. Blat z laminatu przede wszystkim trzeba za każdym razem dokładnie wytrzeć szczególnie w miejscach narażonych na wilgoć. W zależności od materiału, z jakiego zrobiony jest zlew  warto dobrać odpowiednie mleczko czyszczące Cif. Dokładnie, a przy tym delikatnie, usunie ono pozostałości środków czystości a także osad z kamienia. Po użyciu należy całą przestrzeń bardzo starannie opłukać i wytrzeć. Do innych powierzchni, a szczególnie do podłóg warto wykorzystać płyn czyszczący Cillit Bang w różnych jego postaciach. To wygodne rozwiązanie, które dedykowane jest wymagającej przestrzeni, jaką jest kuchnia. Dzięki temu sprzątanie jest szybkie i efektywne, a my możemy odpocząć lub też zabrać się za gotowanie.

Kontakt