Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

W opozycji do letnich upałów: mroźne odcienie blondu

czwartek, 20 czerwiec 2019

W opozycji do letnich upałów: mroźne odcienie blondu

Pogoda za oknem coraz ładniejsza, zatem czas najwyższy pomyśleć o metamorfozie. Skoro czapki już dawno wylądowały na dnie szafy, koniecznie trzeba zadbać o swoje włosy. W tym sezonie znowu króluje blond. Dzisiaj proponujemy opozycję do letnich upałów, czyli wybranie mroźnego blondu w różnych odcieniach.

Mroźne odcienie blondu – jakie to są?

Mroźne odcienie blondu są hitem tego sezonu. Tutaj wbrew pozorom wybór jest bardzo szeroki. Można zdecydować się na mroźny perłowy blond, platynowy blond, czy też srebrzysty blond. Chłód maluje się w wielu barwach, dlatego mroźne odcienie blondu mają w sobie odrobinę szarości, srebrzystości, a także błękitu. Oczywiście, jak w przypadku każdego farbowania, kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej farby do włosów. Tym razem można zdecydować się na Syoss mroźny perłowy blond, Joanna Multi Cream platynowy blond, czy też Palette srebrzysty blond. Rzecz jasna, warto postawić również na dogłębne nawilżanie, co sprawi, że odcień zdecydowanie dłużej utrzyma się na włosach.

Jak uzyskać kolor mroźnego perłowego blondu?

Uzyskanie perłowego blondu nie jest łatwe. Kluczowe znaczenie ma dobór farby do włosów, takiej jak na przykład mroźny perłowy blond Syoss. Oczywiście w dużej mierze efekt zależny jest od tego, jaki jest naturalny kolor włosów i czy są one farbowane. Przejście z kruczoczarnych czy rudych włosów może być mission impossible. W takim przypadku konieczna jest dekoloryzacja i raczej usługi profesjonalistów. Jeśli masz stosunkowo jasne włosy, a dodatkowo nie były do tej pory farbowane, lub farbowane stosunkowo rzadko i na zbliżone do naturalnego kolory, możesz pokusić się o ich samodzielne pokrycie farbą. Opinie o tej farbie są przychylne, a użytkowniczki wskazują jako zaletę na łatwość nakładania oraz obecność naturalnych ekstraktów wzmacniających.

Jak uzyskać kolor platynowego blondu?

Jest cienka granica między platyną, siwym i żółcią. Nieudane koloryzacje na platynowy odcień kończą się albo szarością, prawie białymi pasmami, choć zdecydowanie częściej uzyskany kolor jest słomiany. Przyczyną może być źle dobrana farba, ale również zignorowanie faktu zastosowania wcześniej intensywnych koloryzacji, przez które trudno jest uzyskać pożądany odcień. Jeśli masz czarne włosy, to oczywiste jest, że nie uzyskasz właściwego odcienia po nałożeniu żadnego jaśniejszego kolorantu. Nawet profesjonalna koloryzacja u fryzjera nie gwarantuje uzyskania wymarzonego efektu bez dekoloryzacji. Platynowy blond najłatwiej mogą uzyskać panie z jasnymi włosami. W takiej sytuacji polecamy farbę do włosów Joanna platynowy blond. Opinie o tej farbie są pozytywne – urzeka swoją piękną barwą. Ta farba do włosów pozwala na uzyskanie subtelnego, lekko popielatego odcienia, który prezentuje się bardzo naturalnie. To wymarzony kolor dla tych kobiet, które chcą uzyskać efekt typowo skandynawskiej urody.

Odcienie lodu na włosach

Bardzo modne są także lodowe odcienie blondu. Aby je uzyskać, najważniejszy jest dobór odpowiedniej jakości farby. Palette Scharzkopf posiada w swojej ofercie piękny odcień srebrzystego blondu. Jednak bądźmy szczerzy, nie każdej kobiecie on pasuje. Wymagana jest dla niego bardzo wyrazista uroda. Kobiety z dużymi oczami, a także słowiańską bądź skandynawską urodą wyglądają w nim najlepiej. Srebrzysty blond Palette najlepiej prezentuje się na półdługich i długich włosach, a także u kobiet z niebieskimi, ewentualnie szaro-niebieskimi oczami. To odcień, który idealnie nadaje się do wykonania chłodnego ombre lub rozjaśnienia końcówek.

Chłodne blondy – zalety kolorów

Kobiety z blond włosami są zazwyczaj pewnie siebie i atrakcyjnie dla otoczenia, zwłaszcza panów. Jak wiadomo blond blondowi nierówny, dlatego warto rozważyć wykreowanie mroźnego blondu, bo te mają wiele zalet. Otóż warto zauważyć, że pasują kobietom, niezależnie od wieku. Świetnie rozjaśniają twarz, a zatem i odmładzają. Kolejną ich zaletą jest fakt, że pasują do każdej długości włosów. Doskonale w tym kolorze wyglądają zarówno panie z fryzurą a'la Twiggy, jak i te włosami do pasa. Jednocześnie taka barwa jest bardzo szykowna i elegancka i w żaden sposób nie kojarzy się z tandetą. Aby nie było tak kolorowo, trzeba pamiętać, że ten kolor nie prezentuje się dobrze w kontraście. Stąd najlepiej wybierać odcienie o dwa tony jaśniejsze od naturalnego. Z kolei panie, które mają naturalnie czarne włosy, niestety muszą liczyć się z koniecznością częstej koloryzacji, aby ukryć odrost. Ale, czego się nie robi dla pięknego wyglądu... Chłodne odcienie włosów może osiągnąć praktycznie każda osoba, jednak u niektórych będzie to droga dłuższa.

Mroźne odcienie blondu są teraz bardzo modne. Wybierając je latem, można efektownie się wyróżnić. Trzeba jednak pamiętać, aby odpowiednio dbać o nawilżenie włosów oraz stosować odżywki, najlepiej te przeznaczone do blondów i siwych włosów. Wtedy nie pojawią się niepożądane żółte refleksy, a chłód na głowie utrzyma się przez kilka tygodni. Taka opozycja do słonecznego lata z pewnością będzie dostrzeżona przez otoczenie.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen