Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Uśmiech jak z reklamy, czyli prawidłowa higiena jamy ustnej krok po kroku

wtorek, 5 marzec 2019

Uśmiech jak z reklamy, czyli prawidłowa higiena jamy ustnej krok po kroku

Choroby zębów, dziąseł i błony śluzowej to bolesne dolegliwości, z jakimi zmaga się wielu Polaków. Nie bez powodu próchnica określana jest mianem schorzenia cywilizacyjnego. Szacunkowe statystyki są nieubłagane. Nawet 90 procent społeczności może cierpieć z jej powodu. A wystarczy dostosować się do zasad podstawowej profilaktyki chorób jamy ustnej, aby pozbyć się tego uciążliwego i niejednokrotnie bardzo kosztownego problemu.


Co będzie potrzebne? Niezbędne akcesoria do higieny jamy ustnej


Nasza drogeria internetowa posiada w swoich szeregach wszystko to, co jest niezbędne, aby cieszyć się hollywoodzkim uśmiechem. Zakupową listę otwiera oczywiście właściwa szczoteczka do zębów, dobrana odpowiednio do indywidualnych potrzeb, wieku oraz wielkości jamy ustnej. O ile miękkie włosie jest dla osób z wrażliwymi dziąsłami i dzieci, o tyle średnie stanowi uniwersalny wybór polecany przez wielu stomatologów. Twarda z kolei przeznaczona jest dla pacjentów o zdrowych dziąsłach, borykających się z kamieniem i osadem nazębnym. Jednak prawidłowa higiena jamy ustnej nie tkwi wyłącznie w posiadaniu idealnej szczoteczki do zębów. Kompleksową pielęgnację tworzy także nić dentystyczna oraz płyn do płukania ust.
Regularne mycie zębów


Zęby powinny być myte po każdym posiłku. Wiadomo jednak, że natłok codziennych spraw i obowiązków w wielu przypadkach uniemożliwia to zadanie, dlatego absolutne minimum w przypadku częstotliwości mycia zębów to dwa razy: rano i wieczorem. Po całym dniu oczyszczamy je z zalegających resztek pokarmu, które nie usunięte byłyby pożywką dla bakterii, o poranku zaś zapewniamy uczucie świeżości i czystości – zwłaszcza po spożytym śniadaniu.


Prawidłowa technika mycia zębów. Jak długo szczotkować zęby?


Czyszczenie zębów metodą wymiatającą jest polecaną przez stomatologów i ortodontów. Polega na ustawieniu szczoteczki pod kątem 45 stopni w kierunku korzeni zębów i wykonywaniu ruchów wymiatających od dziąsła do krawędzi zębów, uwzględniając także przestrzenie międzyzębowe. Po zrobieniu pięciu ruchów w tym samym miejscu, możemy przejść do czyszczenia następnych zębów. Technika dotyczy zarówno mycia zewnętrznych, jak i wewnętrznych ich powierzchni. Czynność wykonujemy co najmniej 2 minuty.


Jednak higiena jamy ustnej to nie tylko zęby. To również język. Zgromadzone na nim bakterie i naloty w wielu przypadkach są źródłem nieprzyjemnego zapachu z ust. Dlatego, aby temu zapobiec, można używać tradycyjnej szczoteczki (pocierając nią powierzchnię języka od tyłu do przodu) lub stosując specjalną skrobaczkę (wykonując ruchy od nasady, aż po koniec i boki).
Do mycia zębów najlepiej używać pasty, która oprócz fluoru będzie posiadała związki zabezpieczające je przed zgubnym działaniem kwasów, jak Elmex Intensywne Oczyszczanie czy Elmex Przeciw Erozji. Chcąc cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem, najlepszym rozwiązaniem okazują się preparaty z formułą optycznych rozjaśniaczy – Colgate Max White One Optic, których efekty zauważalne są już po pierwszym użyciu!


Korzystanie  z nici dentystycznej


Szczotkowanie usuwa tylko 60 procent zanieczyszczeń, a co z resztą? W celu wyeliminowania pozostałości pokarmów konieczne jest używanie nici dentystycznej, która stanowi najskuteczniejszy sposób na ich pozbycie się. Co więcej, jej używanie powoduje przedostawanie się tlenu w przestrzenie międzyzębowe, utrudniając rozwój bakteriom beztlenowym, odpowiedzialnym za choroby przyzębia.


Aby cieszyć się uśmiechem jak z reklamy konieczna jest kompleksowa higiena jamy ustnej oraz odbywanie regularnych wizyt u dentysty. Czekanie z wizytą, aż zęby zaczną boleć jest najgorszym rozwiązaniem. Świadczy bowiem o zaawansowanym problemie, któremu można zapobiec systematycznie odwiedzając gabinet stomatologiczny.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen