Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Szybkie i efektywne sprzątanie łazienki w 8 krokach

wtorek, 5 marzec 2019

Szybkie i efektywne sprzątanie łazienki w 8 krokach

Łazienka to nie tylko przestrzeń, w której chętnie relaksujemy się po całym dniu w pracy. To także pomieszczenie, w którym bardzo dobrze czują się bakterie i zarazki. Od gronkowca zaczynając, po Salmonellę, bakterie E-Coli, a nawet wirusy odpowiedzialne za zapalenie wątroby typu A! Nikt chyba nie chciałby bliższego spotkania z nimi, dlatego tak ważnym elementem jest utrzymanie jej w higienicznej czystości. Z pomocą przychodzi chemia gospodarcza przeznaczona do usuwania łazienkowych zabrudzeń. Nasza drogeria internetowa oferuje szeroki ich wybór, dostosowany do wszystkich powierzchni, o różnym stopniu zanieczyszczenia. Odrobina chęci, systematyczności i teoretycznej wiedzy sprawi, że czasochłonne do tej pory czynności sprzątające będą przebiegały dużo sprawniej!


Krok 1: przygotuj pomieszczenie do sprzątania


Bakterie lubią wnęki i zakamarki. To tam mają najlepsze warunki do namnażania się. Dlatego aby łatwiej można było do nich dotrzeć, konieczne jest opróżnienie pomieszczenia ze zbędnych przedmiotów. Dopiero wtedy możliwe będzie swobodne sprzątanie łazienki, którego nie będą zakłócać niepotrzebne rzeczy.


Krok 2: toaleta


Tylko systematyczne czyszczenie toalety pozostawi ją w higienicznej czystości, w której nie będzie miejsca dla drobnoustrojów chorobotwórczych. Pomocne w tym celu będą znane i sprawdzone mikstury bazujące na wykorzystaniu octu i kwasku cytrynowego lub specjalistyczne środki czystości, o nieprawdopodobnej mocy czyszczenia. Wśród nich wymienić można płyn czyszczący Cilit Bang, który nie tylko usunie szkodliwe patogeny, ale również zapewni higieniczną czystość. Równie fenomenalne efekty pozwoli uzyskać Cilit Bang Aktywna Piana oraz WC Sansed - docierający do nawet trudnodostępnych miejsc.


Krok 3: pozbądź się kurzu


Kolejnym krokiem jest usunięcie zalegającego kurzu na półkach, listwach przypodłogowych, roletach, parapetach, drzwiach i wieszakach na ręczniki. Pracę dzielimy na sekcje: od góry do dołu i od lewej do prawej. Usprawni to czynności sprzątające, pozwalając szybciej przystąpić do kolejnych czynności.


Krok 4: mocno zabrudzone powierzchnie posyp proszkiem czyszczącym


Chemia domowa doskonale sprawdza się w usuwaniu delikatnych, jak i uciążliwych zabrudzeń. O ile te pierwsze nie nastręcza zbyt wielu trudności w wyeliminowaniu, uporczywe osady mogą spędzać już sen z powiek. Warto wtedy polać je specjalnie przeznaczonym w tym celu środkiem i pozostawić na chwilę. Idealnie sprawdzi się mleczko czyszczące CIF wzbogacone o aktywne mikrogranulki, które usuwają nawet najtrudniejsze plamy – bez rysowania powierzchni!


Krok 5: umyj ściany, okna


Czysta łazienka to nie tylko sanitariaty. To również ściany i okna. Kafelki oraz wszelkie szklane elementy skutecznie wyczyści i zdezynfekuje Mr Muscle. Formuła tworząca pianę nie spłynie z pionowych powierzchni, skutecznie usuwając brud.


Krok 6: umyj prysznic/wannę


Kolejnym siedliskiem bakterii i zarazków jest przestrzeń, w której kąpiemy się. Nie ma znaczenia, czy posiadamy prysznic, czy wannę. Utrzymanie jej w higienicznej czystości jest absolutnie najważniejsze. Pomocny w tym celu będzie ORO Bad Reiniger, który skutecznie rozprawi się z plamami i osadami wapiennymi. Doskonały do armatury z porcelany, emalii czy tworzywa sztucznego. Bad Reiniger dostępny jest w kilku kompozycjach zapachowych do wyboru. W zachowaniu należytej czystości prysznica i wanny pomoże Kret. Granulki z aluminium usuną z rur i syfonów zanieczyszczenia stałe, organiczne, włosy, tłuszcz, papier czy watę, eliminując nieprzyjemne zapachy.


Krok 7: umyj umywalkę i lustro


Zbliżając się ku końcowi, pozostanie umyć umywalkę i lustro. Cilit Bang Kamień i Rdza do różnych powierzchni usunie 99,9 procent zarazków, pozostawiając higieniczną czystość!


Krok 8: umyj podłogę


Ostatnim krokiem będzie mycie podłogi. Ciepła woda z detergentem usunie większość zabrudzeń. Bardzo brudne kafelki oraz przestrzeń między nimi pomoże wyczyścić zużytą szczoteczka do zębów.

Czynności sprzątające zwieńczy ładny zapach. Zapewni to odświeżacz powietrza Ambi Pur w aerozolu, w formie żelowych kuleczek lub z wkładem elektrycznym. W różnych kompozycjach aromatycznych do wyboru.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen