Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Uniknij oparzenia słonecznego! Nasze porady

wtorek, 16 czerwiec 2020

Uniknij oparzenia słonecznego! Nasze porady

Wielkimi krokami zbliża się lato i sezon urlopowy. Coraz więcej czasu będziemy spędzać na świeżym powietrzu wśród promieni słonecznych. To okres, kiedy musimy szczególnie dbać o cerę i chronić ją przed szkodliwym, nadmiernym promieniowaniem UV, które może wywołać nawet oparzenia. Nie zapominajmy zaopatrzyć się w mleczka do opalania i po opalaniu oraz kremy nawilżające.

Stosuj kosmetyki z filtrem UV

Preparaty do opalania nakładajmy na ciało nie tylko przed wizytą na plaży. Powinniśmy z nich korzystać codziennie w sezonie letnim, jeśli planujemy spędzić na dworze dłużej niż 15 minut. Szczególnie wrażliwe są takie partie ciała jak: szyja, twarz czy dekolt. To na nie musimy zwrócić uwagę, bo często zapominamy o ich ochronie przed promieniami słonecznymi. Do wyboru jest wiele kosmetyków z filtrem przeciwko promieniowaniu słonecznemu o różnej konsystencji. Najpopularniejsze są mleczka do opalania, aerozole, kremy i emulsje. Preparaty te są oznaczone różnymi wskaźnikami ochrony przeciwsłonecznej SPF. Standardowo jest to od 5 do 50 stopni. Kosmetyk musimy dobierać w zależności od rodzaju cery, czasu ekspozycji na słońce oraz intensywności promieniowania. Im jaśniejsza skóra i dłuższa ekspozycja, tym wyższy współczynnik powinniśmy wybrać. W chłodniejsze dni wiosny czy jesieni ryzyko poparzeń słonecznych także istnieje. Choć nie ma potrzeby używania bardzo silnego filtru UV, to stosowanie SPF 15 o każdej porze roku jest jak najbardziej wskazane.

Mleczko do opalania to nie wszystko

Po ekspozycji na promieniowanie słoneczne skóra jest wysuszona, skłonna do podrażnień i maksymalnie napięta. Dlatego odczuwamy świąd, a nieodpowiednia pielęgnacja skóry lub jej brak mogą wywołać nieprzyjemne dolegliwości, a nawet pęcherze oparzeniowe. Warto stosować nawilżające balsamy do ciała, które zapobiegają utracie wody i wiążą ją w warstwie rogowej naskórka. Używajmy ich dwa razy dziennie – rano i wieczorem, niezależnie od kosmetyków z filtrem UV. 

Po dłuższej ekspozycji na słońce warto zastosować specjalne mleczka po opalaniu. Delikatnie chłodzą skórę i obniżają jej temperaturę. Przyspieszają regenerację naskórka i łagodzą podrażnienia. Dzięki nim zmniejszymy ryzyko powstania oparzeń słonecznych, a także zmniejszymy nieprzyjemne dolegliwości po opalaniu.

Dbaj o odpowiednie nawilżenie i nawodnienie organizmu

W lecie szczególnie istotne jest nawadnianie organizmu poprzez picie dużej ilości wody. Ekspozycja na promienie słoneczne sprawia, że płyny odparowują z naszego ciała szybciej poprzez pot. Stosując się do tej wskazówki, nie tylko zapewnimy sobie dobre samopoczucie, ale także ochronimy skórę przed poparzeniami słonecznymi. Nie zapominajmy więc o piciu przynajmniej 2-3 litrów wody dziennie.

Stosując się do tych kilku, bardzo prostych wskazówek, unikniemy poparzeń słonecznych i zapewnimy sobie piękną, długotrwałą opaleniznę. Pamiętajmy, że odpowiednie mleczka do opalania z filtrem chronią nie tylko urodę i chwilową kondycję skóry, ale także minimalizują ryzyko nowotworów, takich jak czerniak.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen