Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak i w czym kąpać dzieci i niemowlaki?

czwartek, 17 wrzesień 2020

Jak i w czym kąpać dzieci i niemowlaki?

Kąpiel powinna być zarówno dla dziecka, jak i rodzica przyjemnością, a nie tylko przykrym, codziennym obowiązkiem. Warto pamiętać, że skóra dziecka jest inna niż osoby dorosłej – jest bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia i alergie. Jeśli więc kąpiel ma być przyjemnością, a nie kojarzyć się z zaczerwienieniem i swędzeniem skóry dziecka, należy stosować do niej odpowiednie kosmetyki.

Kąpiel niemowlaka

Zdecydowanie największym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców jest kąpiel niemowlaka. Najlepiej kąpać dziecko w specjalnej niemowlęcej wanience i lekko ciepłej, przegotowanej wodzie, której temperaturę najlepiej sprawdzić łokciem, gdyż jest to miejsce najbardziej pod tym względem czułe. W przypadku noworodków nie musimy wcale kąpać ich codziennie. Czasem wystarczy przetrzeć skórę dziecka oliwką. Musimy jednak pamiętać szczególnie o higienie miejsc intymnych maluszka, gdyż te są przez cały czas ukryte pod pieluchami. Do tego nierzadko zdarza się, że dziecko nie zaalarmuje w porę o kupie w pieluszce, a tym bardziej o moczu. To sprawia, że skóra w tych miejscach narażona jest na ogromne podrażnienia. Często jednak wystarczy wytrzeć maluchowi pupę mokrą chusteczką i posmarować specjalnym kremem na odparzenia. Niemowlaka nie myjemy ostrymi gąbkami, a do wytarcia po kąpieli używamy delikatnych, miękkich ręczniczków.

Kąpiel starszego dziecka

Kąpiel dziecka starszego jest już mniej problematyczna niż niemowlaka. Starsze dzieci mogą się już kąpać w wannie, tak samo jak rodzice. Jednak warto zadbać, aby maluchy nie myły się tym samym mydłem, co rodzice. Najlepiej zaopatrzyć je w specjalne dziecięce mydełka czy inne kosmetyki do kąpieli. Istnieją nawet specjalne płyny do higieny intymnej dla dziewczynek. Bardzo ważną sprawą jest także szampon do włosów. Także najlepiej zainwestować w taki dla dzieci, który nie będzie drażnił oczu, co powoduje nieprzyjemne szczypanie. Starsze dziecko może już mieć zwykły ręcznik, chociaż warto zadbać, by był przyjemny w dotyku, a nie szorstki. Najlepiej, by dziecko myło się miękką gąbką, nie ostrą.

Płyn do kąpieli dzieci

Zamiast zwykłego mydła, warto kupić dziecku specjalny płyn do kąpieli dzieci. Szukając płynu dla swojego dziecka warto zwrócić uwagę, aby nie zawierał konserwantów i intensywnych substancji zapachowych. Warto wybrać płyn do kąpieli dzieci wzbogacony o składniki odżywiające skórę. Najbezpieczniejsze płyny do kąpieli dla dzieci znajdziemy w aptece, aczkolwiek w każdym sklepie z kosmetykami można je kupić. Płyny do kąpieli znajdziemy również w internetowej drogerii Clineo. Niewątpliwie najpopularniejszym płynem do kąpieli, wybieranym przez rodziców najczęściej, jest płyn do kąpieli Bambino. Bambino to marka znana i od wielu lat obecna na rynku. Być może już nasi rodzice nas kąpali przy użyciu kosmetyków Bambino. Warte uwagi są także płyny i inne kosmetyki marki Bobini czy Dzidziuś. To są płyny idealne do kąpieli niemowląt. Wybierając któryś z nich uczynimy kąpiel malucha nie tylko przyjemną, ale i bezpieczną.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen