Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Uchroń swojego psa i poznaj najlepsze sposoby na pchły i kleszcze!

Poniedziałek, 2 sierpień 2021

Uchroń swojego psa i poznaj najlepsze sposoby na pchły i kleszcze!

Ochrona zwierząt domowych przed kleszczami, pchłami i owadami to obowiązek każdego właściciela! Niedopilnowanie tej kwestii może narazić pupila na bardzo przykre konsekwencje, a nawet doprowadzić do trwałego uszczerbku na jego zdrowiu lub do utraty życia. Jak zabezpieczyć swojego zwierzaka przed insektami?

Kleszcze i pchły - chroń swojego psa

Kleszcze, pchły i inne owady bardzo często atakują nie tylko ludzi, ale także zwierzęta domowe. Na pewno wielokrotnie wracając ze spaceru z psem, zauważyłeś charakterystyczne robaki, które chciały pożywić się jego krwią. Pamiętaj, że np. kleszcze chodzące po ciele Twojego pupila są nie tylko zagrożeniem dla niego, ale także dla Ciebie i wszystkich domowników, gdyż lubią one przeskakiwać także na ludzi. Pchły nie są aż tak niebezpieczne dla ludzi, jednak także potrafią zostawić ślady pogryzień na skórze właścicieli czworonogów. Warto więc chronić przed tym siebie i swojego pupila.

Obroża przeciw pchłom i kleszczom

Zacznijmy więc od najprostszego sposobu ochrony zwierząt przed kleszczami i pchłami, czyli zastosowania specjalnej obroży. Wiele osób obawia się tego, że skoro ma ona odstraszać kleszcze i pchły, będzie brzydko pachnieć, a pupil zapach ten rozniesie po domu. Rzeczywiście produkty tego typu mają delikatny zapach, jednak jest on słabo wyczuwalny i chroni zwierzaka, ale nie rozprzestrzenia się po pomieszczeniach.

Preparaty dla zwierząt do ochrony przed insektami

Istnieje także wiele środków do ochrony przed insektami. Jednym z nich są np. kropelki zabezpieczające przed kleszczami i pchłami. Wystarczy raz na jakiś czas, zaaplikować je na kark zwierzęcia, a następnie odczekać kilka chwil, aby zaczęły działać. Okres oczekiwania na działanie preparatu nie wiąże się z żadnymi nieprzyjemnościami, jedyne, o czym trzeba pamiętać to, aby nie kąpać ani w żaden sposób nie moczyć psa. Zwykle po 2-3 dniach można już śmiało przejść do normalnej pielęgnacji zwierzęcia. Innym produktem, który warto mieć w domu, jest spray lub płyn na kleszcze i pchły. Są to środki działające krótkoterminowo, ponieważ zwykle zapewniają 4-6 godzin ochrony, więc warto traktować je jako dodatkowe zabezpieczenie. Preparatem tym warto spryskać pupila, kiedy wychodzicie na długi spacer na łąkę, wybieracie się na piknik lub wiesz, że dużo czasu spędzicie na świeżym powietrzu, w miejscach, gdzie kleszcze mogą być zagrożeniem.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen