Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Świeżość i komfort przez cały dzień - jak poprawić działanie antyperspirantów

środa, 26 kwiecień 2017

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez antyperspirantów. Zapewniają one świeżość przez cały dzień, niezależnie od tego jak jest on gorący lub stresujący. Niektórzy narzekają jednak, że mimo obietnic producenta pocą się nawet po użyciu antyperspirantów. Niestety, czasem wynika to z naszej nieświadomości i z nieodpowiedniego stosowania.

Różnica między antyperspirantem a dezodorantem

Osoby, które mają problem z nadmiernym poceniem często beztrosko sięgają po dezodoranty, oczekując, że dadzą one efekt podobny do antyperspirantów, zwłaszcza gdy oba produkty znajdują się w podobnych opakowaniach. Warto jednak zauważyć, że dezodorant służy głównie do zwalczania, czy raczej maskowania  nieprzyjemnego zapachu. Nie niweluje on jednak pocenia, a więc wilgotności skóry. Antyperspirant  z kolei zmniejsza lub spowalnia pocenie, zapobiega namnażaniu się bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach. Jest on najskuteczniejszy w walce z objawami pocenia.

 

Skóra gotowa na działanie antyperspirantu

Niektórzy naukowcy twierdzą, że najlepszym momentem na użycie antyperspirantu jest nie poranek, ale wieczór poprzedniego dnia. Przed snem kiedy pocimy się najmniej, substancje z antyperspirantu działają najlepiej. Dobry antyperspirant działa nawet 2 dni, więc nie ma obaw, że kilka godzin snu osłabi jego działanie. Aby jednak być tego pewnym, przed aplikacją warto umyć skórę pod pachami nie mydłem, a żelem pod prysznic. Mydło ma bowiem odczyn zasadowy, a żel kwaśny. W kwaśnym środowisku bakterie rozwijają się wolniej. 

Który antyperspirant wybrać?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo antyperspirantów,  które oprócz podstawowej ochrony przed poceniem mają także szereg dodatkowych funkcji. W naszym sklepie w dziale (
http://www.clineo.pl/kobieta/dezodoranty/antyperspiranty/
) znajdziesz między innymi antyperspiranty przygotowane z myślą o sportowcach, chroniące przed skutkami stresu, niwelujące białe ślady na ubraniach, przeznaczone dla skóry wrażliwej, czy pozbawione dodatków zapachowych i alkoholu. Wybierz ten, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen