Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Retro zapachy znowu w sprzedaży!

czwartek, 6 październik 2016

Chyba każdy, kto urodził się jeszcze w czasach PRL-u, pamięta najsłynniejsze zapachy tamtych czasów. Najsłynniejsze, bo wówczas tylko one były w powszechnej sprzedaży. Mowa tu o kobiecych perfumach znanych pod nazwą „Pani Walewska” i „Być może”. To, czym kiedyś pachniała każda kobieta, odeszło w zapomnienie, kiedy otwarły się przed nami możliwości kupowania produktów z zagranicy. Po chwilowym zachłyśnięciu się tymi nowościami okazało się, że coraz więcej osób z nostalgią wspomina charakterystyczne małe buteleczki i ciemnoniebieskie flakony. Dziś, dla wszystkich tych, którzy chętnie poczuliby jeszcze raz te aromaty i odświeżyli wspomnienia z tamtego okresu, mamy dobrą wiadomość. I „Pani Walewska” i kilka rodzajów „Być może” znajduje się w ofercie naszego sklepu.

Być może” – zapach legenda

Perfumy te powstały w latach 70-tych XX wieku. Dostępne były w kilku rodzajach, a inspiracją do ich powstania były klimaty różnych wielkich miast z całego świata. Kierowane były do eleganckich kobiet. Znajdowały się w niewielkich, 10-mililitrowych buteleczkach bez atomizera. Skrapiało się nimi wylewając perfumy bezpośrednio na skórę. Najbardziej znane były w wersji inspirowanej Paryżem. Ten zapach nawiązywać miał do hitu Chanel – perfum no5. Była to kompozycja szyprowo- kwiatowa, o zapachu długotrwałym i intensywnym. Czy dziś Być może Paryż pachnie tak samo jak przed 30, 40 latami? Można sprawdzić samodzielnie – w naszym sklepie każda z tych buteleczek kosztuje zaledwie kilka złotych.

Elegancka „Pani Walewska”

Flakon w nietypowym kształcie, połączenie granatu i złota, dumna nazwa – to wszystko sprawiało, że perfumy „Pani Walewska” w czasach świetności kojarzyły się z kobietami eleganckimi i wymagającymi. Ich twórcami była firma Miraculum, jedna z pierwszych w Polsce fabryk kosmetyków. Zapachu Pani Walewskiej nie sposób było przeoczyć. Intensywna woń łączyła w sobie różę, jaśmin i konwalię.

Dziś, osoby o nostalgicznym usposobieniu mogą sięgnąć po nie ponownie. Pani Walewska dostępna jest w naszym sklepie w pięciu różnych wersjach zapachowych.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen