Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Co zrobić, żeby wnętrze szafy ładnie pachniało?

czwartek, 6 październik 2016

Co zrobić, żeby wnętrze szafy ładnie pachniało?

Wnętrza zamkniętych szaf, ze względu na niewielką cyrkulację powietrza, mogą pachnieć nie najlepiej, kumulując w sobie brzydkie lub stęchłe zapachy. Mamy jednak kilka porad, jak temu zapobiec i jak cieszyć się ubraniami i ręcznikami o zawsze świeżej woni.

Krok 1 – zapobieganie

Warto zauważyć, że brzydko mogą pachnieć nie tylko stare szafy, ale i to nowe, prosto ze sklepu. Jeśli chcemy pozbyć się z nich woni fabryki, kleju czy innych zapachów, powinniśmy umyć jej wnętrze wodą zmieszaną z niewielką ilością octu. Do kolejnego przetarcia można użyć wody z olejkiem eterycznym, który zniweluje zapach octu i pozostawi ulubioną woń. Ten sam sposób można zastosować również wobec starych lub używanych przez kogoś innego szaf. Wybierając olejek eteryczny warto rozważyć lawendowy, który nie tylko pięknie pachnie, ale i odstrasza mole. W ekstremalnych przypadkach, kiedy w szafie czuć pleśń, po użyciu wody z octem warto wstawić tam na dzień lub dwa miseczkę z goździkami (przyprawą). Jeśli to nie działa, pomoże gorące mleko wstawione do szafy w pojemniku. Wciąga ono nawet najbardziej intensywną woń pleśni.

Krok 2 – zmiana nawyków

Najczęściej nieprzyjemne zapachy pojawiają się w szafach przeładowanych, w których jest mnóstwo złożonych ubrań. Idealnie byłoby zapewnić ciuchom dostęp powietrza przez rozwieszenie ich na wieszakach, co zresztą zapobiega też gnieceniu.

Jeśli masz w zwyczaju wkładać do szafy ubrania noszone, ale czyste (jak np. marynarki czy spodnie), daj im najpierw wywietrzeć z zebranych na nich zapachów, nie wkładaj ich tam od razu. Jest to dobra praktyka zwłaszcza, gdy palimy lub przebywaliśmy wśród palaczy.

Krok 3 – odświeżacze

Istnieje wiele sposobów na utrzymanie ładnego zapachu w szafie. W sprzedaży dostępne są woreczki z wonnymi ziołami, np. lawendą, a także pachnące papiery, którymi można wykładać półki. Niektórzy wkładają do szafek z bielizną czy ręcznikami swoje zapachy mydełek czy świeczek lub wosków zapachowych. Istnieją także gotowe odświeżacze przeznaczone specjalnie do szaf, które można dostać na przykład w naszym sklepie. Polecamy zwłaszcza te w postaci dysków, w kilku wersjach zapachowych. Nie jest to duży wydatek, a efekt - przechodzi oczekiwania.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen