Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jesienne porządki w domu – o czym pamiętać?

Poniedziałek, 24 wrzesień 2018

Jesienne porządki w domu – o czym pamiętać?

Przed nadejściem zimy warto zrobić w domu porządki, szczególnie dotyczy to spraw, które zostały jeszcze niedokończone po lecie. Jesienią z pewnością trafi się kilka ciepłych słonecznych dni, w czasie których można się zająć czynnościami wymagającymi pobytu na zewnątrz, jak grabienie liści, koszenie trawnika czy prace na tarasie. Przy pozostałych tematach, związanych ze sprzątaniem, pogoda nie ma specjalnego znaczenia. O czym więc pamiętać, planując jesienne porządki w domu?

Umycie okien i ram

O ile szyby przeważnie są myte dość często, o tyle o ramach okiennych z reguły większość osób pamięta znacznie rzadziej. Zanim nastanie zima, warto poświęcić parę chwil na to, aby wyczyścić framugi należycie i dokładnie. Regularne mycie okien jest bardzo ważne. Pomaga utrzymać je też w dobrym stanie, dlatego też powinno się to robić przynajmniej dwa razy w roku. Płyn w rozpylaczu, np. niebieski Mr.Muscle, sprawdzi się idealnie, wypełniając wszelkie przestrzenie i nie pozostawiając smug. A jesień to świetna pora na wykonanie tej niekoniecznie lubianej czynności. Na mrozie domywanie zabrudzonych ram oraz szyb byłoby znacznie trudniejsze.

Kompleksowe odkurzanie

W porze letniej okna są otwarte praktycznie przez cały czas. Jest to zrozumiałe, zwłaszcza w podczas upałów. To powoduje jednak, że zarówno na dywanach i wykładzinach, jak również na meblach gromadzi się sporo kurzu. Nawet jeśli jest on regularnie usuwany, to przed nadejściem zimy warto wszystko dokładnie wyczyścić. Przy sprzątaniu półek, szafek i innych zakamarków nieocenioną pomocą będzie miotełka do kurzu – idealnie nada się tu zestaw do czyszczenia Pronto Duster. Dzięki długim, puszystym włóknom szczotki doskonale zbiorą nawet najdrobniejszy pył, zapobiegając jego ponownemu osadzaniu. Jesienią dobrze jest także dokładnie odkurzyć i wytrzepać dywany, dobrym pomysłem jest też ich odświeżenie przy pomocy specjalnego odkurzacza. Do tej czynności przyda się sprawdzony płyn do prania dywanów odkurzaczem, np. marki Dywanlux, który pozwoli na skuteczne pozbycie się wszelkich zabrudzeń i przywrócenie dawnego wyglądu.

Uporządkowanie garderoby

Nadejście chłodniejszych dni oznacza pożegnanie z letnimi sukienkami, koszulkami czy krótkimi spodenkami. Niezbędne będzie natomiast wyciągnięcie z szaf ciepłych swetrów, grubszych kurtek czy zimowych butów. Dlatego też jesienią warto poświęcić kilka dni na gruntowny przegląd garderoby. Letnie ubrania, których naturalnie nie używa się w czasie mroźnych dni, koniecznie należy odświeżyć w pralce i wyprasować. Po spakowaniu mogą one spokojnie poczekać do następnego sezonu, jednocześnie zwalniając miejsce w szafach na grubszą garderobę. Bardzo dobrym rozwiązaniem do tego celu są worki próżniowe. Przede wszystkim umożliwiają one zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, dzięki temu, że tkaniny są mocno ściśnięte. Jednocześnie przechowywanie w ten sposób odzieży chroni przed kurzem i nieprzyjemnymi zapachami, a także wydłuża jej trwałość.

Schowanie mebli ogrodowych

Pozostawienie mebli ogrodowych na zimę może się wiązać z ich zniszczeniem. Dlatego przed nadejściem pierwszych przymrozków i opadów śniegu, należy je schować w czystym i suchym miejscu, gdzie bezpiecznie przeczekają niekorzystną aurę. Wcześniej powinny zostać dokładnie wyczyszczone, przy użyciu odpowiednich do danego rodzaju materiału środków.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen