Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 7,99zł

Jesienne porządki w domu – o czym pamiętać?

2018-10-01
Jesienne porządki w domu – o czym pamiętać?

Przed nadejściem zimy warto zrobić w domu porządki, szczególnie dotyczy to spraw, które zostały jeszcze niedokończone po lecie. Jesienią z pewnością trafi się kilka ciepłych słonecznych dni, w czasie których można się zająć czynnościami wymagającymi pobytu na zewnątrz, jak grabienie liści, koszenie trawnika czy prace na tarasie. Przy pozostałych tematach, związanych ze sprzątaniem, pogoda nie ma specjalnego znaczenia. O czym więc pamiętać, planując jesienne porządki w domu?

Umycie okien i ram

O ile szyby przeważnie są myte dość często, o tyle o ramach okiennych z reguły większość osób pamięta znacznie rzadziej. Zanim nastanie zima, warto poświęcić parę chwil na to, aby wyczyścić framugi należycie i dokładnie. Regularne mycie okien jest bardzo ważne. Pomaga utrzymać je też w dobrym stanie, dlatego też powinno się to robić przynajmniej dwa razy w roku. Płyn w rozpylaczu, np. niebieski Mr.Muscle, (https://www.clineo.pl/mr-muscle-ammonia-niebieski-plyn-do-mycia-szyb-w-rozpylaczu-500-ml.html) sprawdzi się idealnie, wypełniając wszelkie przestrzenie i nie pozostawiając smug. A jesień to świetna pora na wykonanie tej niekoniecznie lubianej czynności. Na mrozie domywanie zabrudzonych ram oraz szyb byłoby znacznie trudniejsze.

Kompleksowe odkurzanie

W porze letniej okna są otwarte praktycznie przez cały czas. Jest to zrozumiałe, zwłaszcza w podczas upałów. To powoduje jednak, że zarówno na dywanach i wykładzinach, jak również na meblach gromadzi się sporo kurzu. Nawet jeśli jest on regularnie usuwany, to przed nadejściem zimy warto wszystko dokładnie wyczyścić. Przy sprzątaniu półek, szafek i innych zakamarków nieocenioną pomocą będzie miotełka do kurzu – idealnie nada się tu zestaw do czyszczenia Pronto Duster. (https://www.clineo.pl/pronto-duster-raczka-i-wymienne-koncowki-czyszczace-2-sztuki.html) Dzięki długim, puszystym włóknom szczotki doskonale zbiorą nawet najdrobniejszy pył, zapobiegając jego ponownemu osadzaniu. Jesienią dobrze jest także dokładnie odkurzyć i wytrzepać dywany, dobrym pomysłem jest też ich odświeżenie przy pomocy specjalnego odkurzacza. Do tej czynności przyda się sprawdzony płyn do prania dywanów odkurzaczem, np. marki Dywanlux, (https://www.clineo.pl/dywanlux-antyalergiczny-plyn-do-prania-dywanow-w-odkurzaczy-pioracych-500ml.html), który pozwoli na skuteczne pozbycie się wszelkich zabrudzeń i przywrócenie dawnego wyglądu.

Uporządkowanie garderoby 

Nadejście chłodniejszych dni oznacza pożegnanie z letnimi sukienkami, koszulkami czy krótkimi spodenkami. Niezbędne będzie natomiast wyciągnięcie z szaf ciepłych swetrów, grubszych kurtek czy zimowych butów. Dlatego też jesienią warto poświęcić kilka dni na gruntowny przegląd garderoby. Letnie ubrania, których naturalnie nie używa się w czasie mroźnych dni, koniecznie należy odświeżyć w pralce i wyprasować. Po spakowaniu mogą one spokojnie poczekać do następnego sezonu, jednocześnie zwalniając miejsce w szafach na grubszą garderobę. Bardzo dobrym rozwiązaniem do tego celu są worki próżniowe. Przede wszystkim umożliwiają one zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, dzięki temu, że tkaniny są mocno ściśnięte. Jednocześnie przechowywanie w ten sposób odzieży chroni przed kurzem i nieprzyjemnymi zapachami, a także wydłuża jej trwałość.

Schowanie mebli ogrodowych

Pozostawienie mebli ogrodowych na zimę może się wiązać z ich zniszczeniem. Dlatego przed nadejściem pierwszych przymrozków i opadów śniegu, należy je schować w czystym i suchym miejscu, gdzie bezpiecznie przeczekają niekorzystną aurę. Wcześniej powinny zostać dokładnie wyczyszczone, przy użyciu odpowiednich do danego rodzaju materiału środków.

Kontakt