Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jakie wkłady do zniczy wybrać?

czwartek, 20 czerwiec 2019

Jakie wkłady do zniczy wybrać?

O groby bliskich trzeba dbać. Odwiedzając nagrobki, większość osób przynosi kwiaty i znicze. Zagwozdką niejednokrotnie są wkłady, a konkretnie: które z nich wybrać, by paliły się długo i nie gasły od byle podmuchu wiatru. Coraz więcej producentów proponuje różne alternatywy dla popularnych parafinowych wkładów z knotem. Dobrym przykładem mogą być olejowe wkłady do zniczy Bolsius. Innym – wkłady elektryczne, działające w oparciu o baterię.

Wkłady olejowe - czy to dobry wybór?

Jeżeli zależy nam na długim czasie palenia się zniczy, to najlepiej zdecydować się na wkłady olejowe, które są często nawet 4 razy bardziej wydajne niż wkłady parafinowe. W tym przypadku używa się kilku rodzajów olejów roślinnych, a także niewielką ilość parafiny. W ten sposób można osiągnąć naprawdę długi czas palenia się. Przykładem może być olejowy wkład do zniczy Bolsius, który może palić się nieprzerwanie przez 5 dni. To całkiem dobry wynik, przy założeniu średniej wielkości znicza.

Czy warto kupić najtańsze wkłady parafinowe?

Najbardziej popularne są wkłady parafinowe. Powstają poprzez sprasowanie wsadu parafinowego, który umieszczany jest w plastikowej obudowie. Niewątpliwą zaletą tego typu produktów jest bardzo niska cena za sztukę. Natomiast trzeba też wiedzieć, że czas palenia się jest krótszy niż w przypadku wkładów olejowych. Tradycyjne wkłady parafinowe mają jeszcze jedną dużą zaletę. Otóż dostępne są w naprawdę różnych rozmiarach, począwszy od małych aż po bardzo duże. Dzięki temu łatwo dopasować je zarówno do osłonek, latarenek i zniczy.

A może wkłady elektryczne?

Alternatywą wkładów olejowych i parafinowych są wkłady elektryczne. Nie posiadają one żadnych knotów. Tworzywo przypomina klasyczny wkład, a miejsce knota zastępuje dioda led. Wewnątrz jest miejsce na baterię. Tutaj zasada jest prosta. Wkład pali się tak długo, aż wyczerpią się baterie. Na jednym zestawie może świecić nawet miesiąc. Takie wkłady niewątpliwie są coraz popularniejsze. Do zalet można zaliczyć ich bezpieczeństwo i fakt, że nie ma możliwości poparzenia się. Choć są i przeciwnicy takich rozwiązań, którzy uważają, że wkłady elektryczne zatracają symbolikę ognia.

Przy wyborze wkładu do znicza warto zastanowić się na czym, tak naprawdę, nam zależy. Jeśli jesteśmy przywiązani do tradycji i symboliki, powinniśmy wybrać wkłady do zniczy parafinowe lub olejowe, które palą się żywym ogniem. Z kolei, gdy odwiedzamy groby bliskich rzadko i symbolika nie ma dla nas aż takiego znaczenia, możemy wybrać najdłużej świecące wkłady elektryczne.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen