Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak zaplanować sprzątanie domu? Krok trzeci: czyszczenie dywanów i podłóg

czwartek, 28 listopad 2019

Jak zaplanować sprzątanie domu? Krok trzeci: czyszczenie dywanów i podłóg

Jak zaplanować sprzątanie domu? Krok trzeci: czyszczenie dywanów i podłóg

Ostatnią czynnością, która powinna się znaleźć na naszej rozpisce dotyczącej sprzątania domu – szczególnie na święta lub inne, rodzinne uroczystości – jest dokładne umycie podłóg i wyczyszczenie dywanów czy wykładzin. Ta czynność znajduje się na samym końcu, gdyż przez tydzień lub dwa powierzchnie te z pewnością ponownie się zabrudzą. Warto więc czyszczenie podłóg wykonać na samym końcu – najlepiej na dzień przed pojawieniem się pierwszych gości.

Czyszczenie dywanów i tapicerek – na co zwrócić uwagę?

Jeśli nasze dywany i wykładziny są prane regularnie i pozbawione plam, to ich czyszczenie nie sprawi nam większych problemów. Gorzej, jeśli w domu mamy zwierzęta lub małe dzieci. Plamy na dywanach są wówczas nieuniknione. By przywrócić im czystość i blask, najpierw należy uporać się z najbardziej widocznymi i wyróżniającymi się zabrudzeniami. Najlepiej do czyszczenia dywanów i tapicerek sprawdzą się odplamiacze w formie aktywnej piany, które wnikają głęboko we włókna i usuwają nawet trudno dostępny brud.

https://www.clineo.pl/dywanlux-odplamiacz-do-dywanow-spray-200ml.html

https://www.clineo.pl/dywanlux-odplamiacz-do-dywanow-spray-500ml.html

 

Jak odświeżyć dywany i wykładziny?

Jednym z rozwiązań może być zatrudnienie zewnętrznej firmy, która dysponuje profesjonalnym sprzętem i chemią gospodarczą. Jeśli jednak wolimy samodzielnie zabrać się za porządki, warto zainwestować w odpowiedni szampon do dywanów i wykładzin. Odpowiedni specyfik musi się charakteryzować:

 

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen