Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić fugi?

piątek, 11 marzec 2022

Jak wyczyścić fugi?

O ile czyszczenie płytek jest dość łatwym zadaniem, to problem pojawia się w momencie, gdy trzeba zabrać się za fugi. Brud i pleśń, które mogą się na nich pojawić, wyglądają bardzo nieestetycznie. Jakich środków użyć, aby skutecznie się ich pozbyć? W co warto się zaopatrzyć, aby przywrócić fugom nieskazitelny biały wygląd? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Jak wyczyścić fugi w łazience?

Płytki pojawiają się w prawie każdej łazience. Nic w tym dziwnego skoro ich zaletą jest nie tylko elegancki wygląd, ale i to, że łatwo utrzymać je w czystości. Jednak o ile powierzchnię płytek szybko wyczyścisz za pomocą chemii gospodarczej, to czyszczenie fug stwarza więcej problemów.

Łazienka to specyficzne miejsce, ponieważ panująca tu wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni. Dlatego przydadzą się specjalne środki, które służą nie tylko do usuwania brudu, ale i takie, które mają działanie grzybobójcze. Przykładem takiego produktu jest renowator do fug i spoin Sidolux Profi. Oprócz skutecznego działania, jego zaletą jest to, że zmniejsza absorpcję wody, a tym samym ułatwia czyszczenie.

Jak wyczyścić fugi na podłodze?

Zanim sięgniesz po środki do czyszczenia fug na podłodze, pamiętaj, aby ją dokładnie odkurzyć. Następnie namocz trudne do usunięcia plamy środkiem do mycia podłogi. W skutecznym usunięciu nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń pomoże Ci płyn uniwersalny marki Sidolux. Jest on przeznaczony do mycia wszystkich powierzchni, dzięki czemu kupując jeden produkt, możesz zaoszczędzić. Jego zaletą jest również piękny zapach – dlatego nie musisz obawiać się, że po sprzątaniu w powietrzu czuć będzie drażniący chlor. Do wyboru masz m.in. płyny o zapachu trawy cytrynowej, czy te łączące w sobie niezwykłe nuty zapachowe kwiatów, drewna cedrowego i morskiej świeżości.

Gdy odkurzanie podłogi i usuwanie uporczywych plam masz już za sobą, czas zająć się fugami. Trudno dostępne szczeliny wyczyścisz za pomocą specjalnej szczotki. A w przywróceniu ich nieskazitelnego białego koloru pomoże Ci renowator do fug. To produkt, który nadaje się nie tylko do usuwania brudu, ale i pleśni. Dlatego przyda się zarówno w salonie, jak i kuchni, czy łazience.

Nawet najbardziej eleganckie płytki stracą swój urok, jeśli na fugach pojawi się brud i pleśń. Dlatego warto pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Aby przywrócić ich nieskazitelny wygląd, zaopatrz się w środki przeznaczone do usuwania plam i pleśni, a także specjalną szczotkę ułatwiającą dotarcie w najmniejsze szczeliny.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen