Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wybrać najlepszy płyn do płukania! Marka: Sofin Global

piątek, 24 listopad 2017

Świeża pościel pachnąca kwiatami, a może piękny zapach na ubraniach? Miękkość nakładanej koszulki i przyjemność noszenia spodni? W dobie rozmaitych produktów do prania od zawsze prym wiodą płyny do płukania tkanin. Jak jednak wybrać ten najlepszy? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

Do czego służy płyn do płukania?

Pralki bębnowe, choć obecnie znacznie bardziej nowoczesne niż ich pierwowzory, mają tendencję do niszczenia ubrań. Aby temu zapobiec stworzono cały szereg płynów do płukania tkanin. To dzięki nim właśnie ubrania po praniu są miękkie w dotyku. Płyny również bardzo pomagają, jeśli mamy dość twardą wodę. Taka z kolei często dodatkowo usztywnia tkaninę sprawiając, że materiał może być nieprzyjemny w dotyku. A w końcu się zniszczyć. Dodatkową, ogromną zaletą płynu do płukania tkanin jest piękny zapach, jaki dają. Zasypianie w świeżo wypranej pościeli - miękkiej i pięknie pachnącej - jest prawdziwą przyjemnością.

Jak wybrać idealny płyn?

Przede wszystkim zwróć uwagę na zawartość kationowych środków powierzchniowo czynnych, gdyż to one odpowiadają za stopień zmiękczenia tkaniny. Odpowiednia ich zawartość w płynie sprawi, że materiał nie tylko szybciej się nasączy w praniu płynem (dzięki czemu, może później szybciej wyschnąć), ale przy prasowaniu nie będzie się gniótł. Takie zalety ma właśnie marka Sofin Global. Dodatkowo zapobiega elektryzowaniu się ubrań. W konsekwencji cały proces prania (od włożenia do pralki, aż po prasowanie) może znacznie się skrócić.

Zadaniem płynu do płukania jest wygładzenie struktury materiału. A to kolejny plus, zwłaszcza dla alergików i skóry skłonnej do podrażnień. Gładka tkanina jest nie tylko bardziej przyjemna w dotyku, ale właśnie może też nie podrażniać skóry.

Kolejny krok to zapach. Wiemy, że tutaj kwestia jest zupełnie subiektywna, jednak na rynku możemy znaleźć coraz więcej wysublimowanych zapachów od producentów. Przykładem takiego płynu jest marka Sofin Global. Wśród nut zapachowych znajdziemy tu rozmaite mieszanki kwiatowe: od lawendy, przez letnie kwiaty aż po delikatne nuty dla prania dziecięcego.

Jak widać, kwestii składających się na idealny płyn do płukania jest wiele. W Clineo jednak wiemy dobrze, że coraz więcej produktów posiada wszystkie te cechy w jednym opakowaniu. Szczególnie polecaną w tym przypadku jest marka Sofin Global.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen