Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak posprzątać dom po zabawie sylwestrowej

czwartek, 28 grudzień 2017

Jeżeli planujesz szaloną zabawę sylwestrową we własnym mieszkaniu, warto wiedzieć, czego spodziewać się już po wyjściu gości. Wiadomo – wesoła zabawa w gronie przyjaciół to czas, w którym mało kto zwraca uwagę na to, że coś wylało się na dywan, albo że wino poplamiło obrus. Jednak szybko nadejdzie czas, kiedy będzie trzeba się z tym zmierzyć. Co może Ci się przydać po hucznej imprezie sylwestrowej?

Co na pewno musisz mieć w domu?

Zarówno podczas imprezy, jak i po niej (a w zasadzie to również i na co dzień) przydadzą się ręczniki papierowe w dużej ilości. Począwszy od tego, że są nie do przecenienia w kuchni, a kończąc na tym, że przydadzą się nawet przy myciu okien ręczniki papierowe dobrze jest mieć zawsze. Poza tym rękawice gumowe, worki na śmieci, mop – to obowiązkowe akcesoria od samego początku. Dobrze, jeżeli możesz postawić na wygodną jednorazową zastawę, której po imprezie można się po prostu pozbyć, ale jeśli nie chcesz lub nie możesz użyć papierowych naczyń, musisz pamiętać o kapsułkach do zmywarki, bądź – jeśli jej nie posiadasz - wydajny płyn do mycia naczyń.

Plamy i inne zabrudzenia

Niestety, trzeba się liczyć z tym, że będziemy musieli usunąć plamy. Jednak duży wybór środków czystości pozwoli nam bez problemu wyczyścić dywany i wykładziny. Płyn Dywanlux występuje w wielu wariantach: preparatu do prania ręcznego dywanów, do prania za pomocą odkurzacza i pianki czyszczącej. Są też oczywiście inne płyny, także do wykładzin. A skoro już poradziliśmy sobie z dywanami, warto zabrać się za obrusy i bieżniki. Raczej wątpliwe, żeby uniknęły poplamienia. Duży wybór środków do odplamiania miejscowego znajdziesz na clineo.pl.

Odświeżanie pokoju

Odświeżanie to bardzo ważna czynność po zabawie. Zimą nie możemy sobie pozwolić na ciągłe otwieranie okien i jeżeli wietrzymy, to niezbyt długo. Zapach po imprezie może nie być zbyt miły (papierosy itp.), więc po wywietrzeniu pomieszczeń warto zastosować odświeżacze powietrza o świeżych zapachach lasu, owoców cytrusowych czy delikatnych kwiatów, np. z Air Wick czy Ambi Pur. Elektryczne odświeżacze są bardzo praktyczne i skuteczne. Dla zwiększenia efektu świeżości warto przetrzeć meble środkiem przeciw kurzowi o przyjemnym świeżym zapachu. No i musimy pamiętać o płynie uniwersalnym, mleczku do czyszczenia oraz dokładnym zdezynfekowaniu łazienki, szczególnie toalety. Mocny antybakteryjny płyn do WC to coś, czego na pewno będziemy potrzebować. Warto więc wcześniej zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne środki czystości, które ułatwią nam doprowadzenie mieszkania do porządku.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen