Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dobrać szampon do rodzaju włosów?

czwartek, 20 czerwiec 2019

Jak dobrać szampon do rodzaju włosów?

Każdy z nas ma inne włosy i inną skórę głowy. Różne są też ich potrzeby. Wybierając najlepszy dla siebie szampon, warto pamiętać, że skóra głowy potrafi zmieniać się w zależności od aktywności fizycznej, stylu życia, rodzaju spożywanych pokarmów i wielu innych czynników. Oznacza to, że w zależności od dnia, może mieć inne potrzeby. Dlatego w łazience warto mieć więcej niż jeden szampon, by zawsze zastosować ten, który w danym momencie będzie najlepszy.

Jak rozpoznać potrzeby skóry głowy?

Głównym zadaniem szamponu jest oczyszczenie skóry głowy. Aby dobrze rozpoznać jej potrzeby należy po prostu ją obserwować i sprawdzać, jak reaguje na różne bodźce i kosmetyki. Jeżeli skóra „broni się” np. poprzez łuszczenie lub nadmierny łojotok, najprawdopodobniej jest bardzo wrażliwa. Z kolei jeżeli jest ewidentnie podrażniona (np. słońcem), najlepsze będzie używanie naturalnych preparatów. Objawy takie jak ściągnięcie, ból skalpu czy swędzenie, mogą świadczyć o silnej reakcji alergicznej lub chorobie. Wtedy należy zgłosić się do lekarza. 

Szampon do włosów cienkich

Cienkie włosy potrzebują delikatnego nawilżenia i uniesienia od nasady. Warto mieć na uwadze, że bardzo łatwo je obciążyć, używając zbyt bogatych kosmetyków. Mowa tutaj zwłaszcza o odżywkach i maskach. Codzienną pielęgnację można zakończyć po prostu na użyciu szamponu, który dobrze oczyści skórę głowy, ale nie obciąży włosów. Jako przykład warto wskazać szampon Nivea Hydro Care. Włosy po nim są czyste, lekko odbite od nasady, nie tracą świeżości w ciągu dnia. Co ważne, korzystnie działa na rozczesywanie ich, zwłaszcza po użyciu odżywki z tej serii. 

Jaki szampon do kręconych włosów?

Nie każdy wie, że już na etapie mycia, można zadbać o skręt włosów. Aby po kompletnej pielęgnacji był on silny i długotrwały, najlepiej używać szamponów wygładzających, z silikonami. Ich zadaniem będzie podkreślenie skrętu oraz uniknięcie efektu puszenia się. Skład bogaty w proteiny (kolagen, keratyna) również je odżywi i pozwoli zachować witalność. 

Jaki szampon do przetłuszczających się włosów?

Nadmierne przetłuszczanie się włosów zazwyczaj świadczy o wzmożonej pracy gruczołów łojowych, a co za tym idzie, jest to reakcja obronna skóry, być może na zbyt agresywny kosmetyk. Warto zakupić delikatny szampon oczyszczający. Najlepiej postawić na naturalny skład. Analizując go, dobrze jest zwrócić uwagę, by nie było w nim dużej ilości (lub w ogóle) olejków roślinnych. Pielęgnacja włosów przetłuszczających się najlepiej by ograniczała się do minimum kosmetyków. Jeżeli możesz ją skończyć na szamponie, to skończ. Jeżeli chcesz / potrzebujesz użyć odżywki, wybierz tę o lekkiej formule. 

Szampon do włosów farbowanych

Długotrwałe farbowanie włosów może je wysuszać, a w konsekwencji nawet bardzo zniszczyć. Ważne jest zatem odpowiednie zaopatrzenie w wodę. Do codziennej pielęgnacji najlepiej sprawdzi się szampon nawilżający, delikatnie odżywiający, jak np. szampon Nivea Long Repair. Dobrze oczyszcza on skórę oraz włosy, jednocześnie ich nie obciążając. Od czasu do czasu warto umyć je szamponem bardziej bogatym w składniki nawilżające. Jego PH nie powinno być wyższe niż 7. 

Włosy siwe i farbowane na siwe

Włosy pozbawione kolorowego pigmentu, czyli siwe, wymagają specjalnej i bardzo uważnej pielęgnacji. Jeżeli zależy Ci na zachowaniu pięknej szarości, warto używać szamponów, które nie mają w sobie żadnych wyzwalaczy koloru i nie nadają poświaty (np. złotej, co jest pożądane przy blondzie). Na rynku dostępne są tak zwane „fioletowe szampony”, które nadają piękne srebrne refleksy. 

Czym myć włosy suche i łamliwe?

Niestety, nie tylko farbowanie wysusza włosy. Również słońce, solarium czy chlorowana woda mają negatywny wpływ na stan ich nawilżenia i kondycję. Jeżeli włosy są suche, łatwo się plączą i łamią, należy je maksymalnie odżywiać, ale w delikatny sposób. Przyda się tutaj szampon wygładzający z aminokwasami, gliceryną lub silikonami. Przed zakupem należy jednak przeczytać skład, by nie było ich za dużo, gdyż mogą obciążyć włosy. Jeżeli chcemy postawić na naturalny produkt, warto stawiać na szampon z olejkami roślinnymi, które mają działanie pielęgnacyjne i nawilżające. Przykładem idealnego szamponu jest Gliss Kur Hyaluron, który nadaje miękkość i połysk włosom oraz ułatwia ich rozczesywanie. 

Łupież – jaki szampon?

Łupież jest objawem, który świadczy o chorej skórze głowy. W takim przypadku, niezależnie od rodzaju włosów, najlepiej przeprowadzić konsultację z lekarzem. Codzienny kosmetyk do mycia powinien dokładnie oczyszczać skórę głowy, ale też silnie nawilżać i mieć działanie prozdrowotne. Dedykowane szampony przeciwłupieżowe są jedynym rozsądnym wyborem. Wybawieniem może okazać się na przykład Syoss – szampon przeciwłupieżowy, który ma wysoką skuteczność w walce z łupieżem. Dobrze oczyszcza skórę głowy i odświeża ją. Jednocześnie nie obciąża włosów. 

Dobranie odpowiedniego szamponu do rodzaju włosów ma kluczowe znaczenie, by były one zdrowe i pięknie wyglądały. To pierwszy krok w odpowiedniej pielęgnacji, warto by był wykonany świadomie i w dobrym kierunku.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen