Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak dbać o domową zmywarkę? Jakich środków używać?

czwartek, 20 czerwiec 2019

Jak dbać o domową zmywarkę? Jakich środków używać?

Trudno wyobrazić sobie brak zmywarki. Dzięki niej można zaoszczędzić wiele czasu, który zdecydowanie lepiej spożytkować na inne, ciekawsze rzeczy. Wszak stanie i zmywanie do takich nie należy. Ale żeby zmywarka była niezawodna, należy o nią odpowiednio zadbać. Dlatego niezwykle ważny jest wybór odpowiednich produktów, takich jak tabletki do zmywarki np. Somat Classic. Wybór dobrej jakości tabletek gwarantuje nie tylko usunięcie tłuszczu z naczyń, a także niezaleganie go w zmywarce.

Jak dbać o zmywarkę, aby służyła nam przez długi czas?

Kluczowe znaczenie dla sprawności zmywarki ma używanie specjalnej soli, nawet w sytuacji, gdy korzystamy z kapsułek 3w1 lub 4w1. Warto wiedzieć, że większość osób ma w domu twardą bądź średnio twardą wodę, dlatego zawartość soli w kapsułkach jest niewystarczająca. Niestety nieużywanie soli prowadzi do odkładania się kamienia, który nie tylko zmniejsza skuteczność urządzenia, ale może również uszkodzić je. Ale na tym pielęgnacja absolutnie nie powinna się kończyć. Warto raz na jakiś czas, przynajmniej kilka razy do roku, używać specjalnych środków do czyszczenia zmywarki. Wystarczy tylko umieścić je w pustym urządzeniu i uruchomić najsilniejszy program mycia. Jeżeli zauważymy wewnątrz brązowe plamy to znak, że mamy problem z żelazem i wtedy koniecznie należy użyć dedykowanego środka do walki z osadami żelaznymi.

Filtr zmywarki – trzeba go czyścić

Bądźmy szczerzy, chyba każdemu z nas zdarzyło się włożyć do zmywarki naczynia z resztkami jedzenia. Niestety takie postępowanie często prowadzi do zatykania się filtra. Warto wiedzieć, jakie są konsekwencje takiego postępowania. Otóż niedbanie o filtr może prowadzić nawet do uszkodzenia instalacji i w konsekwencji zalania mieszkania. Dlatego należy czyścić go regularnie, najlepiej co miesiąc lub co kilka miesięcy, a gdy zmywarka pracuje codziennie, to nawet częściej. Warto po wyciągnięciu naczyń kontrolować na bieżąco jakość filtra.

Wybór tabletek do zmywarki ma znaczenie

Posiadanie zmywarki pozwala zaoszczędzić czas, ale wpływa także na higienę. Otóż wszelkiego rodzaju ściereczki czy gąbeczki do zmywania są siedliskiem bakterii, a zmywanie naczyń w zmywarce pozwala pozbyć się różnego rodzaju drobnoustrojów. Warto wiedzieć, że odpowiedni program w połączeniu z wysokiej jakości tabletkami do zmywarki, tj. Somat Classic, Somat All in 1, czy Calgonit Finish usuwa nawet tłuste resztki jedzenia i rozpuszcza tłuszcz. Dzięki temu można domyć nawet bardzo trudne zabrudzenia. Użytkownicy zmywarek doceniają Finish Powerball Classic za wydajność i niską cenę. Calgonit Classic nie tylko nie pozostawia zabrudzeń, ale raczy miłym zapachem. Co więcej, zawiera drobinki zapobiegające osadzaniu się kamienia w zmywarce.

To, co myjesz ma znaczenie

Na kondycję zmywarki wpływa wiele czynników. Począwszy od wody, przez środki czyszczące, których używamy, ale również to, co w niej myjemy, a zasadniczo to, czego nie powinniśmy w niej myć. Z wygody do zmywarki wkładamy właściwie wszystko, a to duży błąd. Absolutnie zabronione jest mycie przedmiotów zabrudzonych benzyną lub farbą. Nie należy również myć przedmiotów z drewna klejonego. Większość z nas ma tendencje do wkładania do zmywarki naczyń od razu po spożyciu posiłku. Trzeba wiedzieć, że przed wstawieniem do urządzenia należy je oczyścić z resztek jedzenia i przepłukać. Dzięki temu nie uszkodzi się filtra ani nie zatka odpływu.

Jak dbać o rury odpływowe w kuchni?

Wchodząc do kuchni, czasami czujesz brzydki zapach i zastanawiasz się, skąd on pochodzi? Być może z rur odpływowych. Nie trzeba nawet pochylać się nad zlewozmywakiem ani wtykać głowy go zmywarki, by poczuć nieprzyjemną woń, a zapach może być naprawdę przytłaczający. Niestety poza aromatem, konsekwencje mogą być opłakane w skutkach, z pęknięciem rury włącznie. Dlatego, aby nie dopuścić do takiej sytuacji, ważna jest prewencja i używanie odpowiednich środków. Doskonałym wyborem będą silne żele do udrażniania rur Rorax. Te produkty mogą usunąć powstałe zatory i przywrócić drożność. Nawet jeżeli dbasz o to, by nie spuszczać do odpływu resztek jedzenia, to i tak prewencyjnie używaj raz na jakiś czas żelu Rorax. Opinie o tym produkcie są naprawdę świetne. Rozpuszcza on wszelkie osady, włosy i tłuszcz, dociera nawet do zakamarków i jednocześnie penetruje zatory. Już po krótkim czasie można ponownie używać zlewozmywaka i zmywarki. Oczywiście należy pamiętać, aby trzymać go z dala od dzieci i przestrzegać instrukcji podanych na opakowaniu. Profilaktycznie należy zalewać odpływ niewielką ilością żelu i pozostawić ją na 5 minut. Natomiast przy większych zabrudzeniach konieczne jest pozostawienie środka udrażniającego nawet na 2 godziny, zanim puści się bieżącą wodę.

Dbanie o zmywarkę jest niezwykle istotne z punktu widzenia jej długowieczności, a także naszego zdrowia. Wszak drobnoustroje pozostawione na naczyniach są szkodliwe. Również nie chcemy myć w zmywarce tych samych naczyń po kilka razy, marnując wodę i tabletki do zmywarki. Również odpowiednio częste czyszczenie filtra i stosowanie soli są istotne w procesie dbania o nią.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen