Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak chronić się przed kleszczami?

środa, 23 sierpień 2017

Jak chronić się przed kleszczami?

Niektórzy nigdy nie doświadczyli ukąszenia kleszcza. Jednak takich osób jest niewiele. Kleszcze zagrażają nie tylko osobom spacerującym po lesie. Mogą nas ukąsić na łące, w parku czy polnej drodze. Niektóre gatunki wchodzą nawet do mieszkań i ukrywają się w różnych zakamarkach. Oznacza to, że zagrożeni jesteśmy zarówno na wsi, w głębi lasu, jak i w środku miasta. W dodatku sezon aktywności kleszczy jest dłuższy, niż zwykło się uważać. W zasadzie od połowy marca, aż do końca listopada powinniśmy na nie uważać. Co może pomóc w uniknięciu bliskiego kontaktu z kleszczem?


Odpowiednie okrycie

Długie rękawy i nogawki, a na głowie czapka lub kapelusz – nie jest to najwygodniejszy ubiór podczas ciepłych dni, ale na pewno zmniejsza szansę na ukąszenie. Zwłaszcza jeśli mankiety koszuli lub bluzy oraz nogawki spodni będą dość obcisłe. Warto też wybierać jasne ubrania, na których szybciej zauważymy ciemny kształt kleszcza. 


Kwestia zapachu

Idąc na spacer do lasu czy na łąkę odpuśćmy sobie używanie perfum czy mocno pachnących kosmetyków. Tylko zachęcają one insekty do podążania w naszym kierunku. Równie silnym wabikiem jest dla nich woń potu. Jest jednak szereg zapachów, które kleszcze odstraszają. Nie lubią one olejków eterycznych z goździka, mięty, trawy cytrynowej, drzewa herbacianego, tymianku i szałwii. 5 kropel wybranego olejku wystarczy rozpuścić w 3 łyżkach oleju pielęgnacyjnego, np. ze słodkich migdałów i taką mieszanką smarować się przed wyjściem. Inną metodą jest zażywanie witaminy B1, która zmienia zapach naszego ciała na nieatrakcyjny dla kleszczy i komarów. Aby osiągnąć pożądany efekt trzeba jednak przyjmować ją regularnie i odpowiednio długo. Na szczęście są też prostsze sposoby, które działają natychmiast.

Gotowe spraye i żele na kleszcze

W naszym sklepie dostępne są produkty w sprayu lub żelu, które zapewniają długotrwałą ochronę przed kleszczami, chroniąc równocześnie przed atakiem komarów. Dla tych, którzy nie chcą używać takich środków bezpośrednio na skórę, dobrym wyjściem jest spray do odzieży i butów marki Bros. Działa on nawet do 20 dni, od razu po użyciu.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen