Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Dlaczego warto pożegnać się z wilgocią w domu?

czwartek, 1 marzec 2018

Nieodpowiedni system wentylacyjny, brak ocieplenia budynku, jak i jesienno – zimowa różnica temperatury (która jest wyższa w mieszkaniu, a niska na zewnątrz), powodują powstawanie nadmiernej wilgoci w mieszkaniach. Jest to szkodliwe dla naszego zdrowia i samopoczucia, a dodatkowo może powodować również powstawanie pleśni i grzybów, a także być źródłem dość nieprzyjemnego zapachu. Z tych właśnie powodów warto przygotować się do usunięcia, a przynajmniej znacznego ograniczenia wilgoci w mieszkaniu. Najlepiej zrobić to za pomocą odpowiednich preparatów.

Pochłaniacze wilgoci niezbędne w twoim mieszkaniu

Pochłaniacze wilgoci mają za zadanie absorbować nadmierną wilgoć z naszego otoczenia. Dotyczy to głównie pomieszczeń, w których większe występowanie wilgoci jest naturalne (np. łazienki, kuchnia, piwnice). Na skutek braku odpowiedniego ocieplenia z zewnątrz czy złej wentylacji, tworzy się ona również w pokojach, co szkodzi szczególnie wytapetowanym ścianom, a przy tym sprzyja tworzeniu się nieestetycznej i bardzo szkodliwej dla zdrowia pleśni. Bardzo skuteczne w mieszkaniach są pochłaniacze wilgoci, takie jak np. Oro AD201 z wkładem uzupełniającym, które powinny wystarczyć na około 3 miesiące użytkowania - w zależności oczywiście od temperatury panującej wewnątrz i poziomu zawilgocenia. Dzięki pochłaniaczowi wilgoci powietrze od razu staje się zdrowsze (to ważne szczególnie dla alergików, dla których jest ona niezwykle szkodliwa), wilgoć nie skrapla się, nie ma efektu zaparowanych szyb. Przy jego użyciu ograniczone są również możliwości rozwoju grzybów i pleśni.

Zapobieganie i usuwanie pleśni w domu

Nadmierna wilgoć to także ryzyko wystąpienia pleśni i grzybów. Wdychanie takiego powietrza szkodliwe jest dla naszego układu oddechowego, nerwowego, przyczynia się do powstawania lub pogłębiania już występujących alergii, może również mieć działanie rakotwórcze. W tym celu warto zabezpieczyć mieszkanie odpowiednim preparatem. Oro IP574 działa profilaktycznie, zabezpiecza przed pleśnią najbardziej narażone na nią miejsca, jak np. łazienki (okolice wanien i brodzików) lub ściany w pobliżu okien. Jeżeli pleśń już występuje w twoim domu, na clineo.pl znajdziesz również produkty do usuwania jej we wszystkich pomieszczeniach w mieszkaniu. Świetnie nadaje się do tego Oro IP589. Zlikwidujesz nim również pleśń z glazury, fug, drewna i tworzyw sztucznych. Jeżeli borykasz się z problemem występujących na ścianach grzybów, doskonały będzie preparat VC410 Dezpol Med. Jest to dezynfekując –myjący płyn o działaniu grzybo- i bakteriobójczym. Polecany do użytku głównie w pomieszczeniach, w których powinna być zachowana maksymalna higiena. Należy również pamiętać o ich regularnym wietrzeniu!

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen