Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czy na pewno wiesz, jak czyścić zęby?

czwartek, 1 marzec 2018

Piękne, białe zęby, zdrowe dziąsła i świeży oddech to konieczność, jeśli chcemy uniknąć w przyszłości problemów i częstych wizyt u dentysty. Zadbane zęby to nasza wizytówka w życiu prywatnym i zawodowym, dlatego codzienna, dokładna higiena jamy ustnej (przynajmniej dwukrotne szczotkowanie zębów) to podstawa, jeśli chcemy uchodzić za zadbanych i zdrowych. Czy wiesz, jakie minimum powinieneś spełnić, żeby mycie zębów przyniosło oczekiwane skutki?

Przede wszystkim odpowiednia szczoteczka do zębów

Wybór szczoteczek jest ogromny, ale trzeba dopasować je do swoich zębów i dziąseł, żeby im pomóc, a nie zaszkodzić. Zaleca się używać szczoteczki o średniej twardości, ponieważ to ona najdokładniej usuwa zanieczyszczenia, przebarwienia i osad. Kiedy jednak masz nadwrażliwe zęby, a twoje dziąsła mają tendencję do krwawień, najlepiej wybrać szczoteczkę miękką lub bardzo miękką, aby uniknąć ryzyka podrażnień. W przypadku dzieci należy zadbać również o to, żeby szczoteczka była dopasowana do wieku dziecka. Inaczej wyprofilowanej potrzebują maluchy od lat 2 – 6, a inaczej starsze dzieci, powyżej 7 roku życia. Dla tych pierwszych idealna będzie np. Colgate Uśmiech Malucha, a dla dzieci od 7 – 12 lat Elmex Junior (możesz oczywiście wybrać też szczoteczkę z innej firmy). Rzecz jasna do mycia zębów trzeba przyzwyczajać dziecko już od początku. Dla dzieci od 0-3 lat najlepsza będzie szczoteczka Elmex Nauka Szczotkowania. Dbanie o higienę jamy ustnej należy zacząć jak najwcześniej, żeby zapobiegać, a przynajmniej ograniczać możliwość występowania próchnicy nawet u bardzo małych dzieci.

Pasta dostosowana do potrzeb twoich zębów

Kupując pastę musimy dobrze znać potrzeby swoich zębów. Inna będzie odpowiednia dla zębów nadwrażliwych, inna przy paradontozie, a jeszcze inną wybierzemy do usunięcia przebarwień i przywrócenia naturalnej bieli. Nie możemy wybierać na chybił trafił, bez zastanawiania się, co właściwie kupujemy. Dobrze dobrana pasta pomoże nam zadbać o zdrowie i świetny wygląd zębów. Na clineo.pl dostępne są pasty różnych firm dla zębów o różnych potrzebach. Na przykład: Elmex Przeciw Próchnicy, Colgate Max White Expert White, która pozwoli cieszyć się bielszymi zębami już po pięciu dniach używania, Natura Siberica Arktyczna Ochrona pasta pielęgnująca nadwrażliwe zęby, czy paska Clinomyn dla palaczy. Dla dzieci również znajdziesz na clineo duży wybór past z firmy Elmex, Bobini czy Aquafresh.

Płyny do płukania i nici dentystyczne

Samo szczotkowanie, choć bardzo ważne, to jeszcze nie wszystko. Dobrym wyborem będzie zaopatrzenie się w odpowiedni płyn do płukania jamy ustnej, co dodatkowo podniesie komfort dbania o zęby, odświeży oddech, lub wzmocni efekt wybielania, w zależności jaki płyn wybierzesz. Używanie nici dentystycznej to doskonały pomysł jeżeli chcesz naprawdę przyłożyć się do prawidłowej higieny. Zaleca się używanie nici przed szczotkowaniem, bo to pomaga w usunięciu złogów i płytki nazębnej. Możesz wybrać nici z Colgate lub Elmex. Te ostatnie zostały wzbogacone o miętowy posmak, są również woskowane, co znacznie ułatwia dotarcie do przestrzeni międzyzębowych.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen