Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Bezpieczny dla skóry i... pralki. Jak wybrać odpowiedni środek do prania?

czwartek, 20 czerwiec 2019

Bezpieczny dla skóry i... pralki. Jak wybrać odpowiedni środek do prania?

Pranie rzeczy staje się coraz prostsze i zajmuje coraz mniej czasu. Jeszcze do niedawna trzeba było nałożyć detergent na uciążliwą plamę, dopiero później włożyć do bębna pralki i uprać na odpowiednim programie. To wiązało się z ryzykiem zniszczenia tkaniny, jeszcze zanim trafiła do bębna. Poza tym stosowanie detergentów bezpośrednio na tkaninę nie pozostawało bez wpływu na ewentualne podrażnienie skóry. Na szczęście dziś są coraz lepsze środki do prania i konieczność używania detergentów ogranicza się coraz częściej do rzeczy, których, z powodu gabarytów, nie można zmieścić w pralce, np. dywanów. Warto poznać bezpieczne dla skóry i pralki środki do prania, aby zarówno pranie wyglądało nieskazitelnie, jak i pralki nie trzeba było bardzo często wymieniać.

W czym prać rzeczy dziecięce?

Dzieci, a szczególnie niemowlęta mają bardzo wrażliwą skórę. Mamy doradzają sobie często, jakie środki warto używać do prania, aby nie podrażniać podatnej na alergie cery maluszka. Rekomendowane są głównie produkty naturalne, niezawierające sztucznych środków chemicznych. Dużą popularnością cieszą się orzechy piorące, które wkłada się do woreczka, a potem bezpośrednio do bębna. Naturalna saponina, która ma właściwości czyszczące i bakteriobójcze, dobrze spełnia swoje zadanie. Wiele mam rekomenduje również produkt Pollena Ostrzeszów – Dzidziuś. Płatki mydlane są bardzo skuteczne do prania pieluszek tetrowych, bielizny niemowlęcej, a także ubranek. Warto pamiętać, że należy rozpuścić je w ciepłej wodzie przed użyciem. Trzeba również zastosować się, do zaleceń producenta, gdyż zbyt duża ich ilość powoduje wytworzenie się zbyt dużej piany, co może mieć wpływ na prawidłowe działanie pralki. Nie należy również płatków wsypywać do szuflady lub bezpośrednio do bębna, bez ich rozpuszczenia. Może prowadzić to do zapchania się odpływu. Z pewnością płatki mydlane radzą sobie lepiej z bardzo uciążliwymi plamami, niż orzechy do prania, a ich naturalny skład bez dodatku detergentów zachęca do skorzystania z nich alergików. Z powodzeniem można wybrać je również do prania własnych ubrań, nie tylko dziecięcych.

Jakie proszki do prania wybrać, aby nie zniszczyć pralki?

Na rynku jest dostępnych tak wiele proszków do prania, że wybór może być trudny. Czym zatem należy się kierować? Na pewno wydajnością proszku. Im więcej prań można wykonać, tym lepiej. Warto pamiętać, że obecne proszki do prania są znacznie bardziej skondensowane, jeśli chodzi o substancje piorące, niż te dostępne 20 lat temu. Mimo wszystko wiele osób nauczonych doświadczeniem ciągle sypie znacznie więcej proszku niż potrzeba. Prowadzi to do zalegania go w szufladzie. Przy następnym praniu przyschnięty proszek nie jest wykorzystany, a z czasem pojawia się nieprzyjemny zapach i może tworzyć się kamień. Aby temu zapobiec, należy stosować taką ilość proszku, jaka zalecana jest przez producenta na jedno pranie. Jeśli zdarzy się, że proszek zostanie w szufladzie, należy ją wyczyścić. Wystarczy ją wyciągnąć i wyprać w zmywarce. Tworzeniu się kamienia na elementach metalowych pralki zapobiegają specjalne środki odkamieniające. Można jednak wybrać również takie proszki, które w swoim składzie zawierają substancje zapobiegające odkładaniu się go. Do takich środków piorących należy Purox. Proszek opinie a pochlebne, jako usuwający nawet uporczywe zabrudzenia. Według użytkowników pozostawia przyjemny zapach, a na praniu nie są widoczne zacieki. Z zalet użytkownicy wskazują także na odnowę koloru w przypadku, zatem zawarte w nim perełki odświeżające kolor zdają egzamin.

A może wygodne kapsułki do prania?

Stosunkowo niedawno na rynku pojawiły się kapsułki do prania i od tego czasu cieszą się coraz większą popularnością. To środki do prania, które rekomendowane są dla osób, które żyją w biegu i nie chcą ciągle czyścić szuflady na proszek i płyn, a także zastanawiać się nad dozowaniem proszku przy pomocy miarki. Zatem kapsułki do prania to produkty zapewniające dużą wygodę. Ich skuteczność jest również coraz większa, gdyż powstają coraz bardziej ulepszone formuły. Wybór tych najlepszych producentów gwarantuje jakość nie gorszą, a często nawet lepszą niż w przypadku proszków. Dobrym wyborem może być Vizir Go Pods. Kapsułki, które łączą w sobie działanie proszku i płynu do płukania, zapewniając doskonałe oczyszczenie, świeży zapach prania, a także miękkość tkanin, co ułatwia późniejsze prasowanie.

A może płyn do prania?

Dość wygodnym środkiem do prania jest płyn, czyli połączenie proszku i płynu do płukania tkanin. Tu również trzeba jednak pamiętać o właściwym dozowaniu. Zwykle najlepiej nadaje się do prania w 40 stopniach, choć można znaleźć już płyny, które są skuteczne w każdej temperaturze. Można znaleźć również płyny hipoalergiczne, łagodniejsze dla skóry. A sama konsystencja na pewno jest zaletą, wszak płyn zawsze w pełni rozpuści się w wodzie.

Wybór środka do prania, który nie zniszczy pralki, nie musi być skomplikowany. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę wrażliwość skóry na detergenty, a także skuteczność specyfiku w walce z uporczywymi plamami. Dla zwolenników prania tradycyjnego polecamy zatem proszki ze środkiem zapobiegającym osadzaniu kamienia, a dla tych, którzy nie chcą na tę czynność poświęcać zbyt wiele czasu kapsułki do prania, wrzucane bezpośrednio do bębna. Dla alergików najlepsze będą płatki mydlane, a także orzechy piorące.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen