Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Akcesoria i środki ułatwiające zachowanie czystości w domu

czwartek, 20 czerwiec 2019

Akcesoria i środki ułatwiające zachowanie czystości w domu

Utrzymanie czystości w domu nie jest łatwe. A jeżeli mamy dzieci to czasem bywa to mission impossible. Jednak ład i porządek w domu są bardzo ważne i chronią przed zalęgnięciem się w domu insektów. Ponadto sterylna czystość jest bardzo istotna dla osób z astmą lub alergią. Jeżeli w domu są małe dzieci, to jest to równie ważne, gdyż często wkładają one wszystko do buzi. Ale kto z nas ma czas na sprzątanie? Dlatego należy szukać takich akcesoriów do sprzątania, które ułatwią ten proces. A może nawet uczynią go bardziej przyjemnym?

 Kurz znika w mig

Kurz jest uciążliwy. To fakt, z którym trudno się nie zgodzić. Ponadto zakurzone parapety czy sprzęty wyglądają nieestetycznie. Czyszczenie mebli szmatką jest nie tylko czasochłonne, ale również efekty nie są długo widoczne. Na szczęście można zdecydować się na Pronto Duster. Ta szczotka z końcówką z włókna dobrze absorbującego kurz jest niezawodna. Dzięki niej sprzątanie jest zawsze na najwyższym poziomie, a meble przejdą nawet „test białej rękawiczki”. Szczotka ta jest niezwykle ergonomiczna i łatwo czyścić nią nawet trudno dostępne miejsca i zaokrąglone powierzchnie w tym na przykład lampy. Do drewnianych powierzchni można dodatkowo użyć środka do czyszczenia w sprayu, który pielęgnuje drewno i nadaje mu piękny połysk bez smug.

Higiena i estetyka w jednym – jak zadbać o dywany?

Dywany dodają wnętrzu przytulności, jednak zakurzone czy zabrudzone prezentują się nieatrakcyjnie. Ponadto mogą stać się siedliskiem bakterii, dlatego należy regularnie je czyścić. Jednak czasami samo odkurzanie nie wystarczy. Szczególnie gdy zdarzy się nam coś na niego wylać i chcemy wykonać dogłębne czyszczenie dywanów, które poruszy i podniesie wszystkie włókna. Wtedy konieczne jest jego ręczne pranie. Owszem możemy zatrudnić do tego firmę, jednak takie rozwiązanie jest drogie, a nie zawsze rezultat w pełni nas satysfakcjonuje. Wystarczy znaleźć odpowiedni produkt i samodzielnie wyczyścić dywan. W tym celu sprawdzi się np. Dywanlux. Opinie o tym produkcie są wręcz zachwycające. Dywanlux daje przyjemny zapach i doskonale sprawdza się w czyszczeniu! Dzięki niemu można przywrócić fantastyczny wygląd, nawet bardzo zabrudzonym dywanom, w tym również usunąć stare plamy.

Segregacja rzecz ważna

Wiele osób zaczyna zwracać uwagę na kwestie związane z ochroną środowiska. W związku z tym nieobcy jest im recykling, dlatego dużą wagę przywiązują do segregacji śmieci. Do tego celu, poza kilkoma koszami, potrzebne są worki dedykowane określonym odpadom. Dobrym wyborem są worki do segregacji śmieci Sipeko. Można do nich zsypywać śmieci z mniejszych koszy, rozlokowanych w pokojach. Dostępne są w wielu kolorach, odpowiadających rodzajom składowanych odpadów. Zatem do metalu dedykowane są worki żółte lub czerwone, do plastiku worki żółte, do papieru – niebieskie, a do szkła – zielone. Czarne worki można wykorzystać na mieszane odpady, ale są również takie, które są predestynowane do składowania zużytych baterii. Segregowanie w odpowiednich sekcjach jest niezwykle istotne, gdyż wiele materiałów nadaje się do recyklingu.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Bardzo często jesteśmy oceniani na podstawie wyglądu, dlatego powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” sprawdza się idealnie. Schludny i czysty strój jest niezwykle ważny i stanowi naszą wizytówkę. Jednak zdarzają się plamy, które bardzo trudno usunąć, szczególnie jeśli znajdują się w trudno dostępnych miejscach. Większości ubrań nie możemy wyprać w 90 stopniach, bo zwyczajnie skurczą się albo rozciągną, a bywa i tak, że zniszczymy ubranie, a plama nadal zostanie. Ważne jest zatem stosowanie przed praniem odpowiednich odplamiaczy. Wiele osób z doświadczenia poleca Perlux. Opinie o nim są bardzo pozytywne, a użytkownicy chwalą łatwą aplikację detergentu, dzięki dołączonej szczoteczce. Cząsteczki aktywnego tlenu radzą sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami.

Magiczna gąbka – idealny środek do czyszczenia, który nie pozostawia smug

Ostatnio prawdziwym hitem wśród produktów do sprzątania są magiczne gąbki. To akcesoria, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Są niezrównane do czyszczenia kafelek, a do ich działania nie potrzeba żadnego detergentu, wystarczy jedynie woda. Przede wszystkim magiczne gąbki nadają się jednak do czyszczenia uporczywych zabrudzeń ze ścian czy podłóg. Oczywiście zawsze należy wykonać próbę na powierzchni, gdyż, jak wiadomo, nie każda farba nadaje się do czyszczenia. Taką gąbką z łatwością wyczyścisz artystyczne dzieła dzieci czy ślady zwierzaków. Magiczne gąbki można wykorzystać również do czyszczenia fug, a nawet gumowych podeszew w butach sportowych. Swoje właściwości zawdzięczają piance melaminowej.

Jest wiele środków i akcesoriów, które pomagają utrzymać czystość w domu i pozwalają wykonać domowe obowiązki o wiele szybciej. Poza wyżej wymienionymi środkami i akcesoriami warto wyposażyć się również w myjkę ciśnieniową, a jeżeli nie lubimy odkurzać, można zdecydować się na zdalnie sterowany odkurzacz. To urządzenia, które nie tylko usprawniają codzienne porządki, ale także sprawiają, że stają się one znośne. Wszak życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen