Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Naturalne nawozy do roślin, które zrobisz w domu!

czwartek, 3 marzec 2022

Czy wiesz, że do nawożenia roślin doniczkowych możesz wykorzystać niektóre z domowych odpadów? Sprawdzonym nawozem dla roślin zielonych są fusy z kawy i herbaty. Płynny, odżywczy nawóz do podlewania kwiatów przygotujesz ze skórek bana, a nawóz wapienny, niezwykle korzystny dla rozwoju większości roślin ogrodowych i uprawnych, z wysuszonych i drobno zmielonych skorupek jajek.

Nawóz z fusów po kawie i herbacie

Najprostszym sposobem na domowe nawożenie roślin doniczkowych jest okresowe wzbogacanie ziemi fusami z kawy lub herbaty. Fusy wsypujemy bezpośrednio do doniczki i delikatnie wzruszamy ziemię. Dzięki fusom ziemia staje się bardziej pulchna i żyzna. Fusy, zwłaszcza z herbaty, hamują również rozwój szkodliwych mikroorganizmów, dzięki czemu rośliny stają się zdrowsze.

Nawóz ze skórek bananów

Jeśli lubisz banany i często po nie sięgasz, wykorzystaj ich skórki do przygotowania odżywczego nawozu w płynie. Potnij skórki na drobne kawałki i umieść w butelce z wodą. Odczekaj kilka dni i wykorzystaj wodę do podlewania roślin doniczkowych lub ogrodowych, zielonych i kwitnących.

Wapniowy nawóz ze skorupek jajek

Kolejnym z naturalnych odpadów nadającym się do przygotowania domowego nawozu są skorupki jajek. Wystarczy, że je wysuszysz i drobno zmielisz lub po prostu rozgnieciesz i rozsypiesz wokół roślin. Skorupki składają się z łatwo przyswajalnego wapnia, cynku, fluoru, siarki, krzemu i innych pierwiastków odgrywających ważną rolę w rozwoju roślin. Wapienny nawóz ze skorupek jajek możesz wykorzystywać do nawożenia roślin ozdobnych i uprawnych. Sprawdzi się w przypadku kwiatów i warzyw.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen