Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak zwalczyć pleśń na ścianie mieszkania?

wtorek, 30 październik 2018

Pleśń i grzyb to często spotykany problem, nie tylko w starych mieszkaniach i domach. Pojawia się na ścianach w wyniku nieprawidłowo działającej wentylacji, która sprzyja wilgoci. Pleśń nie tylko nieestetycznie wygląda, ale jest też niebezpieczna dla zdrowia. Dlatego po zauważeniu pierwszych śladów grzyba, należy przystąpić do zwalczania go.

Najprostszym domowym sposobem na pozbycie się śladów pleśni jest użycie octu. Po prostu nalej octu do butelki z rozpylaczem (np. po płynie do mycia okien), spryskaj miejsca zaatakowane pleśnią i poczekaj na wyschnięcie. Czynność powtarzaj 2-3 razy w tygodniu aż do całkowitego pozbycia się grzyba.

Innym sposobem na uporanie się z pleśnią, jest wykorzystanie olejku z drzewa herbacianego. Olejek nie jest tak skuteczny jak ocet, ale nie zostawia po sobie nieprzyjemnego zapachu, więc w przypadku niewielkiej pleśni warto zacząć od wypróbowania metody z olejkiem. 2 łyżki olejku herbacianego wymieszaj z 0,5 litra wody i tą mieszanką spryskaj ścianę. Już po kilku godzinach powinnaś zobaczyć pierwsze efekty.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen