Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić tapicerkę samochodową domowymi sposobami?

środa, 24 sierpień 2022

Zamiast wydawać majątek na profesjonalną myjnię i usługę kompleksowego mycia samochodowego wnętrza, w tym na pranie tapicerki, samochodowe fotele, materiałowe wykończenie drzwi, a nawet podsufitkę można wyczyścić ręcznie i to niekoniecznie z wykorzystaniem specjalnych pianek czyszczących. W praniu tapicerki sprawdzi się zwykły płyn do naczyń, soda oczyszczona, ocet, talk czy sok z cytryny.

Ręczne czyszczenie samochodowej tapicerki

Jeśli nie dysponujesz sprzętem, który odessie wodę z namoczonych foteli, samochodową tapicerkę staraj się prać na sucho. Możesz to zrobić, nawet jeśli korzystasz z płynu do naczyń. Po prostu namoczoną w wodzie z płynem ściereczkę za każdym razem dokładnie wykręć. Wystarczy, że ściereczka będzie wilgotna. Szoruj nią tapicerkę, ścierając w ten sposób plamy i usuwając powierzchniowe zabrudzenia. Alternatywą dla płynu do naczyń może być ocet spirytusowy zmieszany z wodą. Ocet rozpuszcza zabrudzenia organiczne, plamy po sokach, zabrudzenia od kawy czy herbaty. Do usuwania większych plam możesz wykorzystać również sodę oczyszczoną, którą wystarczy rozsypać na zabrudzonej powierzchni. Soda rozpuści i wchłonie część zanieczyszczeń. Po kilku godzinach należy zebrać ją z powierzchni foteli przy pomocy odkurzacza. W przypadku tłustych plam, zamiast sody warto zastosować talk. Do dezynfekcji samochodowej tapicerki można wykorzystać sok z cytryny lub boraks, który dodatkowo pomaga w neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów.

Warto pamiętać, że pranie na sucho ma ograniczoną skuteczność. Dlatego warto stosować pokrowce, które chronią tapicerkę przed zabrudzeniami i które w razie potrzeby można łatwo zdemontować, a następnie wyprać w zwykłej pralce automatycznej.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen