Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki?

czwartek, 2 czerwiec 2022

Czy wiesz, że tradycyjne tabletki do zmywarek mają więcej zastosowań? To środek doskonale radzący sobie z rozpuszczaniem różnego rodzaju osadów i silnych zabrudzeń, a zatem przydatny również przy czyszczeniu innych domowych urządzeń AGD, nie tylko zmywarek.

Czystość i świeżość w pralce dzięki tabletkom do zmywarki

W zakamarkach pralki, zwłaszcza w okolicach odpływu wody, w gumowym kołnierzu, a także w filtrze i przewodach dozujących środki do prania często gromadzą się różnego rodzaju osady. To wilgotne środowisko sprzyja rozwojowi pleśni i bakterii, przez które świeżo wyprane tekstylia pachną stęchlizną. Korzystając z tabletek do zmywarki, możesz wypłukać większość osadów i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Wystarczy, że do pustej pralki wrzucisz 1-2 takie tabletki i ustawisz pranie na 60 stopni lub więcej. Pamiętaj tylko o nastawieniu minimalnych obrotów. W innym przypadku pusta pralka zacznie podskakiwać i samoczynnie przemieszczać się po łazience.

Warunki korzystne dla rozwoju pleśni i bytowania bakterii pojawiają się w pralce pomimo stosowania silnych detergentów. To przede wszystkim skutek niskich temperatur prania i niedosuszenia wnętrza pralki po każdym praniu. Wiele osób zapomina również o okresowym czyszczeniu filtra, w którym zbierają się nieczystości. Gdy jest on zapchany, skuteczność filtracji spada i we wnętrzu pralki zbiera się więcej osadów. Nastawienie pustego prania z wykorzystaniem tabletek do zmywarki powinno pomóc, ale dla zwiększenia skuteczności czyszczenia, wcześniej warto wyjąć z pralki filtr i wypłukać go pod bieżącą wodą.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen