Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł

Jak wyczyścić białe trampki?

2020-08-29

Białe trampki to ponadczasowe obuwie, które jest znane i lubiane jest na całym świecie – zarówno wśród osób dorosłych, jak i młodzieży. Trzeba jednak regularnie poddawać je zabiegom pielęgnacyjnym, by ich stan był satysfakcjonujący. Jak to robić? Wszystko zależy od stopnia zabrudzenia.

Od czego zacząć? Przecieraj suchą i delikatną szmatką buty po każdym spacerze. Pozbędziesz się w ten sposób kurzu. Jeżeli trampki miały kontakt z wodą lub błotem, można spróbować wyczyścić je przy pomocy wilgotnej tkaniny. Błoto niestety niechętnie schodzi z tekstyliów, dlatego czasem trzeba sięgnąć po bardziej konkretne środki. Nie wrzucaj jednak butów do pralki!

Szampony do białego obuwia należy nakładać zgodnie z zaleceniami producentów, np. wykorzystując gąbkę. Przy pomocy nawilżonej gąbki lub szmatki, trzeba również pozbyć się stosowanego preparatu. Obfite oblewanie wodą i pranie w pralce może zniszczyć szwy, klej lub gumę, co prowadzi do uszkodzenia trampek. Nie warto więc tego robić, gdyż skutkuje to utratą gwarancji.

Ada

Porady

Zobacz wszystkie

Czym wyczyścić przypaloną płytę indukcyjną?

O płytę indukcyjną warto dbać regularnie. Nie tylko sprawisz, że kuchnia zyska świetny wygląd, ale również samo urządzenie będzie działać lepiej i dłużej. Poza tym, przetarcie płyty po każdym gotowaniu jest...

Czytaj dalej

Czym zmyć tłuste plamy ze ściany?

Gotowanie, impreza, zabawa dziecka? Tłuste plamy na ścianach pojawiają się nawet wtedy, gdy uważamy. Najlepiej jest usunąć je jak najszybciej. Bibułą lub papierowym ręcznikiem można zebrać tłuszcz. Można również posypać plamy mąką...

Czytaj dalej
Kontakt