Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Szanowni Państwo, w związku ze zmianą systemu informatycznego naszego magazynu w dniach 11-20 styczeń 2023 czas przygotowania towaru do wysyłki może wydłużyć się do 3 dni roboczych. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Zespół Clineo.pl.

Jak usunąć ślady po żelazku?

wtorek, 17 lipiec 2018

Dla wielu osób żelazko jest sprzętem codziennym. Zdarza się każdej z nas, że przypalimy tkaninę lub pozostawimy na niej charakterystyczne świecące ślady.

Zażółcone miejsca na białych tkaninach przetrzyj roztworem wody z boraksem (w proporcji 2 łyżeczki boraksu na szklankę wody). Polecam Ci również nałożenie na plamę zwilżonego cukru lub też piany z białek z odrobiną soli. Zostaw na tkaninie około 15 minut, a następnie spłucz.

Poważne przypalenie płóciennej odzieży wypłucz w ciepłej wodzie i przetrzyj preparatem z chlorem. Na bardziej delikatne wilgotne tkaniny zadziała drobna sól. Całość wysusz na słońcu. Podobnie zadziała woda utleniona.

Innym problemem mogą być charakterystyczne wyświecenia. Na te na wełnianej odzieży połóż papkę ze świeżo startych ziemniaków i szybko wyszczotkuj. Rewelacyjnie sprawdza się również roztwór wody z octem, którym zwilża się tkaninę. Przez tak przygotowaną zaparzaczkę należy wyprasować również wyświecone miejsca po lewej stronie.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen