Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł
Szanowni Państwo, w związku z ograniczeniami epidemicznymi oraz dużą ilością zamówień, które spływają do naszego sklepu w ostatnim okresie czas przygotowania towaru do wysyłki może wydłużyć się do 3 dni roboczych. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Zespół Clineo.pl

Jak usunąć plamy od podkładu i pudru?

2018-07-17

Codzienny makijaż z założenia ma dodawać nam świeżości i wyrównywać koloryt. Każdej z nas zdarza się jednak, że kolorowe kosmetyki pobrudzą ubrania, tapicerkę lub też dywan. Jeśli szybko zareagujesz, po plamie nie zostanie nawet ślad.

Nadmiar pudru najlepiej strzepnąć lub odkurzyć, natomiast plama będzie wymagać od Ciebie innych działań. Najskuteczniejsze będzie, gdy plamy z podkładu lub pudru wytrzesz chusteczkami lub płatkiem z płynem do demakijażu. Staraj się nie wcierać zanieczyszczeń w tkaninę.

Jeśli płyn micelarny nie przyniesie efektu, sięgnij po roztwór octu i wody. Działanie takiej mieszanki zawsze trzeba sprawdzić w niewidocznym miejscu tkaniny. Znanym domowym sposobem jest również pianka do golenia. Po połączeniu jej z alkoholem otrzymasz bardziej intensywny wywabiacz plam, który wystarczy nałożyć na tkaninę 20 minut przed wrzuceniem jej do prania. Na tłuste plamy polecam również płyn do mycia naczyń i ciepłą wodę.

Ada

Porady

Zobacz wszystkie

Jak wyczyścić palniki?

Kuchenkę gazową trzeba czyścić regularnie. Im częściej będziesz o tym zapominać lub to ignorować, tym będzie trudniej. Z urządzenia korzystamy codzienne, a zarówno pozostałości jedzenia, jak i osady po spalaniu gazu nie wyglądają ładnie. Poza...

Czytaj dalej
Kontakt