Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł

Jak usunąć kamień z brodzika?

2018-10-30

Kamień w kabinie prysznicowej to wynik działania gorącej i twardej wody. Nie ma żadnych magicznych sposobów, żeby mu zapobiec i jeżeli chcemy korzystać z brodzika, to musimy przyzwyczaić się do faktu, że od czasu do czasu się pojawi. Na szczęście łatwo go usunąć domowym sposobem.

Czyszczenie najlepiej przeprowadzić wieczorem, kiedy wszyscy domownicy będą po kąpieli. Zatykamy odpływ w brodziku, pokryte kamieniem miejsca zalewamy octem i…koniec. Czekamy do rana, kiedy kamień wejdzie w reakcję z octem i się rozpuści. Wystarczy wtedy tylko spłukać brodzik i kabina będzie jak nowa.

Tak samo – przy pomocy octu – wyczyścimy baterię łazienkową i ściany kabiny. Nasączoną octem ściereczkę okręcamy wokół kranu, żeby po kilku godzinach ujrzeć lśniącą jak nową, baterię. Nawilżoną octem szmatką umyjemy szyby kabiny, ale – lojalnie informuję – za pierwszym razem nie wyczyścimy ich dokładnie i czynność będzie należało powtórzyć. Dlatego w przypadku szyb warto zaopatrzyć się w specjalny impregnat do kabin łazienkowych, który utworzy filtr utrudniający osadzenia się kamienia oraz osadów z mydła.

Ada

Porady

Zobacz wszystkie
Kontakt