Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł
Szanowni Państwo, w związku z ograniczeniami epidemicznymi oraz dużą ilością zamówień, które spływają do naszego sklepu w ostatnim okresie czas przygotowania towaru do wysyłki może wydłużyć się do 3 dni roboczych. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Zespół Clineo.pl

Jak pozbyć się mrówek z kuchni?

2019-06-19

Choć nie są niebezpieczne, to mogą być uciążliwe szczególnie w kuchni i spiżarni. Mrówki, bo o nich mowa, latem stają się problemem wewnątrz i na zewnątrz domu. Jeśli chcesz się ich pozbyć, możesz zainwestować w jeden ze środków owadobójczych. Nie jest to jednak jedyny sposób. Pomoże Ci w tym również kilka domowych produktów.

Tak popularne w kuchni drożdże drażnią mrówki. Wystarczy zmieszać je z wodą i cukrem oraz umieścić w pojemnikach w miejscach, gdzie owadów jest najwięcej. Równie skuteczną miksturę uzyskasz, mieszając wodę ze zmielonym czarnym pieprzem. Najlepiej spryskać nią miejsca, w których przebywają intruzi.

W walce pomoże również jeden z najpopularniejszych kuchennych środków. Użyj sody oczyszczonej. Biały proszek po prostu zabija mrówki i wystarczy rozsypać go w miejscach, w których owady lubią przebywać Dzięki temu będziesz mieć święty spokój. Przynajmniej z mrówkami.

Ada

Porady

Zobacz wszystkie
Kontakt