Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Szanowni Państwo, w dniach od 23 grudnia 2021 do 3 stycznia 2022 w naszym sklepie trwać będzie przerwa w pracy (przerwa świąteczna i przerwa na inwentaryzację), dlatego w tym okresie nie będziemy mogli zrealizować żadnych zamówień. Wszystkie zakupy dokonane w tym czasie będą wysłane od 4 stycznia 2022 według kolejności złożenia. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia. Zespół Clineo.pl

Czym zmyć ślad po plastrze?

wtorek, 30 październik 2018

Każdy z nas spotkał się z brzydkimi śladami, które zostają po zdjęciu plastra. Mycie mydłem ani długotrwałe moczenie w wodzie najczęściej nie pomagają w usunięciu ciemnych obwódek. Najłatwiej nie dopuścić do ich powstania, przed odklejeniem zwilżając plaster wodą lub spirytusem salicylowym. Ale co zrobić po fakcie, gdy ślady zostaną?

Dorośli mogą zdrapać ślad po plastrze szorując go delikatnie ostrą gąbką lub pumeksem. W dużej mierze powinno to usunąć ślady kleju, a resztę można doczyścić zwykłym żelem do mycia ciała.

Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku dzieci, które mają wrażliwą skórę i szorowanie pumeksem może tylko ją podrażnić. Najmłodszym ślady po plastrze można zmyć ręcznikiem nasączonym oliwką. Zamiast oliwki dobrze sprawdzi się także spirytus kosmetyczny. Spirytus ma właściwości wysuszające, dlatego po zmyciu śladu warto miejsce posmarować tłustym kremem.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen