Witaj w Clineo! Czego dziś potrzebujesz?
Infolinia: 505 806 892 Wysyłka już w 24h Koszt dostawy już od 8,60zł
Szanowni Państwo, w związku z ograniczeniami epidemicznymi oraz dużą ilością zamówień, które spływają do naszego sklepu w ostatnim okresie czas przygotowania towaru do wysyłki może wydłużyć się do 3 dni roboczych. Prosimy o wyrozumiałość i przepraszamy za wszelkie utrudnienia. Zespół Clineo.pl

Czym zmyć ślad po plastrze?

2018-10-30

Każdy z nas spotkał się z brzydkimi śladami, które zostają po zdjęciu plastra. Mycie mydłem ani długotrwałe moczenie w wodzie najczęściej nie pomagają w usunięciu ciemnych obwódek. Najłatwiej nie dopuścić do ich powstania, przed odklejeniem zwilżając plaster wodą lub spirytusem salicylowym. Ale co zrobić po fakcie, gdy ślady zostaną?

Dorośli mogą zdrapać ślad po plastrze szorując go delikatnie ostrą gąbką lub pumeksem. W dużej mierze powinno to usunąć ślady kleju, a resztę można doczyścić zwykłym żelem do mycia ciała.

Inaczej sprawa przedstawia się w przypadku dzieci, które mają wrażliwą skórę i szorowanie pumeksem może tylko ją podrażnić. Najmłodszym ślady po plastrze można zmyć ręcznikiem nasączonym oliwką. Zamiast oliwki dobrze sprawdzi się także spirytus kosmetyczny. Spirytus ma właściwości wysuszające, dlatego po zmyciu śladu warto miejsce posmarować tłustym kremem.

Ada

Porady

Zobacz wszystkie

Jak wyczyścić palniki?

Kuchenkę gazową trzeba czyścić regularnie. Im częściej będziesz o tym zapominać lub to ignorować, tym będzie trudniej. Z urządzenia korzystamy codzienne, a zarówno pozostałości jedzenia, jak i osady po spalaniu gazu nie wyglądają ładnie. Poza...

Czytaj dalej
Kontakt