Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czym sprać wosk z obrusu?

wtorek, 17 grudzień 2019

Randka, święta, uroczysty obiad – świeczki sprawiają, że nastrój przy stole staje się magiczny, ale pozostałości wosku na obrusie mogą popsuć humor. Często taka plama schodzi w praniu z odpowiednimi środkami, ale gdy tkanina jest delikatna, a wosk wtopił się we włókna, musisz działać inaczej. Temperatura takiego prania musi być ustawiona na 60°C lub wyższą, a nie każdy materiał wytrzyma taki zabieg.

Najtrudniej jest usunąć plamy, które już zdążyły zaschnąć, a wosk wniknął mocno we włókna. Przede wszystkim, musisz wyprać obrus i nigdy nie zdrapuj plamy na siłę, ponieważ jest to najprostszy sposób, by uszkodzić szczególnie delikatną tkaninę lub jeszcze mocniej wetrzeć wosk w materiał. Po wyschnięciu obrus należy wyprasować. Pod spód i na wierzch kładzie się papierowe ręczniki. Żelazko trzeba mocno nagrzać i delikatnie prasować miejsce, w którym jest plama. Pod wpływem temperatury wosk się rozpuści i wpije w papier. Obrus pozostanie idealnie czysty.

Innym sposobem jest zamrożenie wosku. Po kilku godzinach w zamrażarce wystarczy połamać go i oderwać od tkaniny na przykład wykałaczką. Sprawdzają się również okłady z kostki lodu. W wielu wypadkach zadziała również pasta z krochmalu, skrobi kukurydzianej lub talku z dodatkiem płynu do czyszczenia. Po wyschnięciu delikatnie usuwa się ją z obrusu razem z resztami wosku. Plamy z delikatnych tkanin takich jak jedwab lub wełna możesz usunąć czystą wodą kolońską lub spirytusem.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen