Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czym sprać smar z ubrania?

piątek, 21 czerwiec 2019

Praca w warsztacie, remont czy nawet naprawa roweru mogą skończyć się tym, że na ubraniach zostaną uporczywe plamy ze smaru. Oczywiście jest szereg środków, które pomogą poradzić sobie z problemem. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by zabrudzenia nie prasować, ponieważ w takim wypadku nie będzie już możliwości, by je usunąć.

Wykorzystaj szare mydło, płyn do naczyń, pastę bhp lub benzynę ekstrakcyjną. To sprawdzone  środki, które zazwyczaj znajdują się w każdym domu. Dzięki nim możesz oszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas.

Pod materiał w miejscu plamy połóż ręcznik papierowy lub chusteczkę higieniczną. Potem nałóż grubszą warstwę masła i zostaw na 15 minut. Po tym czasie wystarczy całość wyprać w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń, proszku lub mydlin. Doskonale sprawdza się kultowe szare mydło. Ono również świetnie radzi sobie przy delikatnych tkaninach i wystarczy grubszą warstwę zostawić na kilka minut, a potem wyprać.

Skoncentrowany płyn do naczyń lub pasta bhp w postaci żelu to Twoi sprzymierzeńcy. Wystarczy nałożyć i energicznie przeprać ubranie w ciepłej wodzie. Przy silnych zabrudzeniach zostaw preparaty na tkaninie na 20 minut. Plamy ze smaru rewelacyjnie usuwa również benzyna ekstrakcyjna. Namocz wacik, przetrzyj plamę i wypierz. Przed użyciem tego środka sprawdź jednak w niewidocznym miejscu, jak reaguje materiał. Proste? Oczywiście.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen