Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Czym czyścić kostkę brukową?

wtorek, 30 październik 2018

Ładny dom to nie tylko estetyczny budynek, ale i przestrzeń wokół niego. Kostka brukowa na podwórku ma to do siebie, że łatwo się brudzi. O ile drobne plamy usuwa padający deszcz, to istnieją takie, które nie znikną bez naszej pomocy np. plama z oleju, która powstała pod stojącym przy domu samochodem.

Świeżą plamę z oleju silnikowego należy szybko posypać piaskiem i poczekać, aż olej wsiąknie w piasek. Później wystarczy zmyć piach strumieniem wody z węża ogrodowego a pozostałe ślady doczyścić wodą ze środkiem rozpuszczającym tłuszcze (świetnie sprawdzi się płyn do mycia naczyń).

Zmorą posiadaczy domów otoczonych kostką brukową jest też mech i chwasty porastające wąskie przestrzenie. Zamiast męczyć się z wyrywaniem zielska z kilkusetmetrowych przestrzeni, warto sięgnąć po mieszankę octu i wody. Ocet mieszamy z wodą w proporcji 2:1 (dwie szklanki octu i jedna wody), przelewamy do butelki z atomizerem i spryskujemy szczeliny. Po kilku dniach większość chwastów powinna zginąć, a resztę z łatwością można wyrwać. Metoda z octem jest ekologiczna, prosta oraz nieniszcząca kostki brukowej.

Ada

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen