Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 8,60 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Najczęstsze przyczyny awarii zmywarek

wtorek, 12 listopad 2019

Najczęstsze przyczyny awarii zmywarek

Zmywarka stała się w wielu domach wyposażeniem wręcz niezbędnym. Nie tylko ułatwia nam pracę i skraca czas domowych porządków po każdym posiłku, ale jest też rozwiązaniem ekologicznym – zużywa o wiele mniej wody, niż miałoby to miejsce w przypadku ręcznego mycia naczyń. Tym bardziej, każdą awarię zmywarki przyjmujemy bardzo ciężko. W niektórych wypadkach konieczne jest wezwanie wykwalifikowanego serwisu. Często jednak jesteśmy w stanie pomóc sobie sami.

Naczynia nie są domyte

Kiedy zauważamy, że zmywarka nie domywa naczyń, zaczynamy szukać awarii, która mogła to spowodować. Najczęściej jednak wpływ na to ma nie usterka, a nasze niedopatrzenie. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę, czy:

W większości przypadków analiza wyżej wymienionych czynników ujawnia błąd w metodzie eksploatacji zmywarki. Jeśli kosze są zapełnione prawidłowo, urządzenie zostało wyczyszczone, a program jest odpowiednio długi, warto zmienić tabletki. Dobrym rozwiązaniem jest użycie tabletek do zmywarki Fairy, które dzięki technologii All In One pełnią funkcję detergentu, nabłyszczacza i wspomagacza. Jeśli jednak i to nie pomoże, konieczna może okazać się nawet wymiana pompy myjącej.

 

Na naczyniach pozostaje osad

Pozostawanie osadu na naczyniach jest nieco innym problemem niż ich niedomywanie. Na kubkach czy talerzach pojawiają się ślady i odpadki jedzenia, których wcześniej tam nie było. Jeśli wymiana detergentu na Fairy-tabletki nie pomogła, warto rozważyć dokładne wyczyszczenie całego urządzenia. Konieczne tu będzie dokładne wymycie każdego elementu wewnątrz – od kosza po uszczelki w drzwiach. Nie możemy zapomnieć o filtrze i zbiorniku na detergent. Dodatkowo warto wyczyścić miejsca, do których nie mamy dostępu za pomocą gąbki. Mowa o całym mechanizmie odpływu, w którym często zalegają resztki jedzenia, których nie da rady się pozbyć. Warto wówczas do czyszczenia zmywarki użyć specjalnego płynu lub proszku. Pojemnik z detergentem wstawiamy do kosza na naczynia i uruchamiamy standardowy program myjący. Jeśli mimo to, osad dalej będzie pozostawał, konieczne może okazać się wezwanie fachowca.

https://www.clineo.pl/finish-calgonit-cytrynowy-srodek-do-czyszczenia-zmywarki-250ml.html

https://www.clineo.pl/brilly-general-fresh-plyn-do-czyszczenia-zmywarek-250ml.html

 

Brzydki zapach ze zmywarki

 Brzydki zapach ze zmywarki najczęściej pojawia się w wyniku osadzania się:

Regularne czyszczenie urządzenia nie zawsze daje doskonały rezultat. Co więc zrobić, żeby nie musieć znosić przykrych aromatów podczas każdego otwierania drzwiczek? Najczęściej wystarczy zainwestować w odświeżacz do zmywarki, który zapewni jej i wszystkim naszym naczyniom piękny zapach. Jedna zawieszka może wystarczyć nawet na 60 zmywań. Mamy też całą moc zapachów do wyboru. Jeśli jednak nieprzyjemny odór będzie się przebijał nawet przez odświeżacz, niewykluczona jest konieczność wyczyszczenia zmywarki przez renomowany serwis.

https://www.clineo.pl/dom/zmywanie-naczyn/odswiezacz-do-zmywarki/

https://www.clineo.pl/finish-calgonit-citro-fresh-odswiezacz-do-zmywarki-60-zmywan.html

 

Większość awarii, które dotyka zmywarek, jesteśmy w stanie naprawić sami – jedynie poprzez zmianę detergentu czy porządne wyczyszczenie urządzenia. Pamiętajmy jednak, że jeśli czynności te nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, nie próbować samodzielnie go naprawiać, jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy i umiejętności.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen