Wysyłka już w 24hWysyłka już w 24hKoszty dostawy już od 11,99 złInfolinia: +48 505 806 892
Szybki kontakt

Jak myć okna jesienią?

czwartek, 19 październik 2017

Czysty dom od A do Z jest wizytówką każdego. Niestety jesienna i dość kapryśna pogoda, często potrafi utrudnić doprowadzenie domu do porządku na dłużej niż kilka dni. A kiedy zawitają przymrozki, niektóre popularne czynności wymagają specjalnych zaleceń.

Mycie szyb jest jedną z bardziej wymagających prac porządkowych. Wymaga sporej dozy cierpliwości oraz dokładności. Jesień to pora roku, która na przemian częstuje nas sowitym deszczem lub pięknym słońcem. Dla okien oznacza to jedno - smugi i zabrudzenia spowodowane deszczem już następnego dnia będą doskonale widoczne w jesiennym słońcu.

Gruntowne mycie raz w tygodniu

Najlepszym sposobem na utrzymanie okien w czystości, bez względu na pogodę za oknem, jest dokładne ich wyczyszczenie raz w tygodniu. Dostępne na rynku i w naszym sklepie artykuły do mycia szyb, pozwolą Ci utrzymać błysk i brak smug przez dłuższy czas. Płyn do szyb z pompką Ajax Lemon w zaledwie kilka chwil pozwoli Ci wyczyścić okna. Zalecamy użycie ręczników papierowych, które nie pozostawiają włókien oraz przyspieszają mycie. Kiedy już Twoje okna lśnią czystością warto je przetrzeć dodatkowo płynem przeciw parowaniu. Problem parowania szyb jest odczuwalny zwłaszcza w kuchni, kiedy podczas gotowania otwierasz okna. Zimne, jesienne powietrze w zetknięciu z ciepłym sprawia, że okna od razu zachodzą parą. Clin Anti-Para z pompką pozwala skutecznie ograniczyć jej powstawanie. Zawarty w płynie Clin alkohol to dodatkowa ochrona szyb przed smugami - także tymi od deszczu.

Regularne przecieranie okien

Kurz na oknach osadza się codziennie - bez względu na to, czy pada deszcz, czy świeci słońce. Naszą radą jest włączenie mycia okien do codziennych czynności porządkowych. Im bardziej regularnie zadbasz o częste ich przecieranie, tym dłużej utrzymasz spektakularny efekt czystych okien. Wystarczy, jeśli raz dziennie przetrzesz szyby okien suchą ściereczką lub ręcznikiem papierowym nasączonym specjalnym płynem. Do codziennej pielęgnacji szyb świetnie sprawdzi się płyn Dosia z amoniakiem, który jest polecany przez wielu.

Kiedy jednak nadejdą już pierwsze przymrozki, zwróć uwagę na dokładne wytarcie okien. Większość dostępnych płynów nadaje się do mycia w niskiej temperaturze, jednak zawsze radzimy, aby wytrzeć szyby całkowicie do sucha.

Płatności:system payUBezpieczeństwo:rzetelny regulaminDostawy:dostawca DPD dostawca inpostdostawca rabendostawca Orlen